-5 °C Budapest

Hiteltelenek a magyar kórházak

2011. július 6. 10:02

Egyre több cég csak készpénzfizetés mellett hajlandó gyógyszereket, orvosi eszközöket, segédanyagokat vagy élelmiszereket szállítani a kórházaknak - írja a Magyar Nemzet szerdai számában. A Magyar Kórházszövetség kedden egyeztetett több beszállítóval.

Egyes vállalkozások olyannyira megszigorították a szállítási feltételeket, hogy egyes esetekben már a készpénzfizetés sem elegendő, a tartozások egy részének rendezését is elvárják - írja a lap.

Rácz Jenő, a Kórházszövetség elnöke a napilapnak elmondta, hogy a problémát már jelezték az egészségügyi államtitkárságnak. Az év második felében újra súlyos gondok keletkezhetnek meglátása szerint, addigra az intézmények adósságállománya 60 milliárd forintra nőhet.

Csiba Gábor, a Stratégiai Szövetség a Magyar Kórházakért Egyesület vezetője úgy vélekedett: nagy a baj. A költségvetésben szereplő, egészségügynek szánt 15 milliárd forintos tartalékra nagy szüksége van az ellátórendszernek. Ennek kifizetése azonban a gyógyszerkassza teljesítésétől függ.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. január 10. 08:41
Danival, a befektetési igazgatónkkal beszélgettünk egy boldog, karácsonyi rendezvényen: - Zsolt, ha...
MEDIA1  |  2026. január 9. 16:29
Hosszan tartó betegség után, január 9-én elhunyt Kolosi Tamás Széchenyi-díjas szociológus, üzletembe...
Bankmonitor  |  2026. január 9. 16:26
Rengeteg lakásvásárlót érinthet, az illetékfizetési kötelezettség érdemben csökkenhet. Elsősorban az...
ChikansPlanet  |  2026. január 9. 08:00
A napjainkban zajló geopolitikai feszültségek egyik fontos gazdasági és nemzetbiztonsági kérdése let...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 10. szombat
Melánia
2. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. január 10. 19:20