Év végén előreláthatóan leáll a termelés az ország utolsó mélyművelésű szénbányájában -írja a Népszabadság.
2010 végén - az állami tulajdonos javaslata alapján- megszűnik a termelés a Márkushegyi Bányában. A Magyarországi Bányásztelepülések Országos Szövetsége arra figyelmeztet, hogy a bányászmunkahelyek megszűnését a legtöbb település máig nem tudta kiheverni. Visszaesett a foglalkoztatás, radikálisan csökkentek az önkormányzat bevételei, a bányához kapcsolódó szolgáltatások megszűnése helyi vállalkozások sorát tette tönkre.
Lévai Ferenc, az érdekvédelmi szövetség elnöke szerint a rendszerváltás után bezárt bányákban helyenként húsz, máshol akár száz évre való szénvagyon maradt a föld alatt. A szén metanollá vagy gázzá alakítható, így a korábbinál tisztább üzemű energiatermelést tesz lehetővé.
Az utolsó előtti mélyművelésű szénbánya hat évvel ezelőtt Miskolc határában, Lyukóvölgyben zárt be.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Az emberek egyre tudatosabban vásárolnak, sokkal jobban szeretnek olyan termékeket, szolgáltatásokat megvásárolni, amiknek tudják a mögöttes tartalmát.
- Mégsem lehet népszavazás a Fudan egyetemről – felülbírálta az Alkotmánybíróság a Kúriát
- Szijjártó Péter: Paks 2 üzembe helyezhető lesz 2030-ra
- Orosz közlés: már közel ezer ukrán katona adta meg magát az Azovsztalban
- Szakaszt nyert a Girón, szemen lőtte magát, aztán feladta a versenyt
- Nagy Márton: az euróbevezetés nem cél
- Felfüggesztettet kapott egy rendőrökre támadó Kossuth téri tüntető
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


