-4 °C Budapest

Mikor vetted fel a hiteled? Megmondjuk, jókor-e!

2009. február 17. 10:20

Az elmúlt négy évben átlagosan 158 forintos árfolyam mellett vettek fel a magyarok svájci frank alapú jelzáloghiteleket - derül ki a Portfolio.hu számításaiból. Az első törlesztést követően azok számára alakult kedvezőbben a svájci frank árfolyama, akik efölötti frank árfolyam mellett kötötték meg a szerződésüket. Tehát az ő törlesztőrészletük relatíve kisebb mértékben nőtt az átlaghoz képest. Azonban üröm az örömben, hogy még a jókor eladósodottak is rosszul jártak. Egy átlagos, svájci frankban eladósodott ügyfélnek 32%-kal nő a jelenlegi 208 forint árfolyamon a törlesztőrészlete. Számításaink során a 2005. január 1. és 2008. december 31. közötti időszakot vettük figyelembe.

A svájci frank árfolyamának jelentős ingadozása miatt a jelzálog-hitelek átlagos törlesztő részletei egyes hitelfelvevőknél alacsonyabbak, másoknál pedig magasabbak, mint az induló törlesztő részlet - természetesen a törlesztő részlet alakulásának egyéb tényezőit figyelmen kívül hagyva. A különbségek jelentősek lehetnek.


Az elmúlt négy évben 158 forintos svájci frank árfolyam mellett vettünk fel svájci frank alapú lakáshiteleket és szabad felhasználású jelzáloghiteleket. Azok számára bizonyult később drágábbnak az ügylet, akik a 158-as szint alatt vették igénybe a lehetőséget. Az ábrákon a zölddel jelölt hónapok kedvező, a pirossal jelöltek pedig kedvezőtlen időszaknak bizonyultak svájci frank alapú hitel felvételére.

Összefoglalva, aki 2007 előtt adósodott el, az jellemzően jól járt az átlaghoz képest, aki 2007-től az jellemzően rosszabbul.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. január 13. 13:05
Nyilvánosságra hozta a magyarországi tévés médiacégeket tömörítő Magyar Elektronikus Műsorszolgáltat...
Bankmonitor  |  2026. január 13. 12:03
3,3 százalékos éves áremelkedést mért a KSH decemberben, talán ennél is fontosabb, hogy a teljes 202...
Holdblog  |  2026. január 13. 09:53
Ahogy elindul egy ország a gazdasági fejlődés útján, akkor az demokratizálódásban fog lecsapódni - g...
MNB Intézet  |  2026. január 13. 09:28
A futás sokáig nehezen volt értelmezhető gazdasági szempontból. Túl hozzáférhető volt és túl kevés i...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 13. kedd
Veronika
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?