Gyengébb forint - emelkedő törlesztő-részlet

Pénzcentrum
2006. október 6. 11:30

A Banki Hitel Károsultjainak Egyesülete attól tart, hogy várhatóan emelkedni fog a fizetésképtelenné vált banki ügyfelek száma - írja a Magyar Nemzet.

Lénárd Mariann, az egyesület elnöke úgy vélekedik, hogy különösen a devizában eladósodottakat fenyegeti a veszély a forint gyengülése miatt. Az év második három hónapjában emiatt 174 milliárd forinttal nőtt a háztartások törlesztő-részleteinek nagysága, s ez rövid távú nehézségeket okozhat. A Magyar Nemzeti Bank adatai alapján a devizában való eladósodottság mértéke mintegy 90%, amely növekvő tendenciát mutat.

Az egyesület nyilvántartása alapján rövid idő alatt megkétszereződött az elbukott hitelek száma, a bankok pedig a hitelek közül minden ötödiket mondták fel. A lakáshitelek közül a bedőlt hitelek aránya 3%, hiszen ezen hiteleknél mindkét fél érdeke a megfelelő biztosítékok megléte.

A gépjármű-hitelezéseknél a tavaly hitelre eladott személy-és haszongépjárművek közül 40 000 esetben vette vissza a pénzintézet az autót.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2025. december 28. 13:58
Az arany évezredek óta tartja magát, mint a pénzügyek egyik királya és az elmúlt évtizedekben egyért...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 27. 19:43
Akkurátusan vezetem, hogy mit csinálok a tőzsdén (van egy trading_log nevű óriási táblázatom, histor...
ChikansPlanet  |  2025. december 26. 08:00
Egy új technológia megoldást jelenthet a hosszabb távú energiatárolás kérdésére: az olvadt sóra épít...
Bankmonitor  |  2025. december 23. 11:24
Részletesebb statisztikai adatok jelentek meg az Otthon Start hitel első 100 napjáról. Ebből már ért...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 28. vasárnap
Kamilla
52. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?