Körmenden fél év után kivezethetik a nagy ellenállást kiváltó telekadót, miután az intézkedés jóval kevesebb bevételt hozott a vártnál.
Elképesztő: Európa legnagyobb rágcsálói már ezt a népszerű kirándulóhelyet sem kímélik + Videó
Eddig az volt a baj, hogy nincs hódunk, most meg már az, hogy van... Hódok szállták meg a népszerű Tolna megyei kirándulóhelyet is, videón mutatjuk mit műveltek a szorgalmas favágók!
A Szekszárd melletti Csörge-tónál új lakók jelentek meg: a hódok. A part menti fákon friss rágásnyomok láthatók, néhány törzs kidőlt, a sekély vízben rendezetten sodródó faágak jelzik, hogy ezek a rágcsálók megvetették a lábukat a területen. Bár jelenlétük megosztó lehet, mégis egy különleges természeti jelenségről van szó: egykor teljesen eltűntek Magyarországról, most pedig újra meghódítják Tolna vármegye vizes élőhelyeit.
"Először csak néhány furcsa rágásnyomot láttam a fákon, de amikor egy reggel egy félbehagyott hódvárat is felfedeztem, tudtam, hogy ők az új lakók" – mesélte a teol.hu-nak egy helyi kiránduló. Bár a hódokat ritkán látni, hiszen éjszakai életmódot folytatnak és rendkívül óvatosak, tevékenységük nyomai egyértelműek. A növényzet átalakul, a vízfolyások megváltoznak, és egy új ökoszisztéma kezd kiépülni.
Nem csak a Csörge-tónál bukkantak fel
A hódok visszatérése nem új keletű jelenség Tolna vármegyében. Korábban Szedresnél és a Sötétvölgyben is felfedezték őket. Szedresnél már évekkel ezelőtt észlelték az első rágásnyomokat a Sió mentén. A hódok duzzasztásai miatt egyes területek víz alá kerülhetnek, ami aggodalmat kelt a gazdálkodók körében. Ugyanakkor sokan örülnek is a természetes vízmegtartásnak, amely segíthet az aszályos időszakok átvészelésében - írták.
Sötétvölgyben először csak néhány rágott fatörzs bukkant fel, később egy egész hódcsalád megtelepedése vált bizonyossá. A helyiek egyik kedvelt túraútvonala mellett egy kisebb duzzasztást is építettek, amely időszakosan megváltoztatta a vízfolyást.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








