A szombat délután 3 órai előadásunk alatt, a lengőtrapéz produkció közben egy szerencsétlen baleset következtében az egyik nézőnk súlyos sérülést szenvedett.

Drámai hírt közölt a a Richter cirkusz: súlyos sérülést szenvedett egy nézőjük Sopronban

MTI
2024. május 5. 09:02

A szombat délután 3 órai előadásunk alatt, a lengőtrapéz produkció közben egy szerencsétlen baleset következtében az egyik nézőnk súlyos sérülést szenvedett.

Lengőtrapéz-produkció közben egy szerencsétlen baleset következtében az egyik néző súlyos sérülést szenvedett a Richter Flórián cirkusz soproni előadásán. A balesetet szenvedett nézőhöz azonnal mentőt hívtak, akik szakszerű orvosi ellátást biztosítottak neki.

Ahogy a Facebookon közzétett sajtóközleményben olvasható:

A ma délután 3 órai előadásunk alatt, a lengőtrapéz produkció közben egy szerencsétlen baleset következtében az egyik nézőnk súlyos sérülést szenvedett - osztotta meg közösségi oldalán a Richter Flórián cirkusz. -Természetesen azonnal mentőt hívtunk hozzá, a szakszerű orvosi ellátása folyamatban van. A baleset miatt a ma 18 órai előadásunkat nem tartjuk meg, az erre az időpontra megváltott jegyek a holnapi 11 órai vagy a 15 órai előadásunkra lesznek érvényesek!

A történtek teljesen letaglóztak bennünket is, a Richter Flórián Cirkusz vezetősége és teljes társulata őszinte sajnálatát és aggódását fejezi ki és mihamarabbi felépülést kíván a balesetet szenvedő nézőjének!

2,5 méteres tartóoszlop csapódott a közönség soraiba

A Telex olvasója nézőként vett részt az eseményen, ő arról számolt be, hogy a baleset a szünet utáni első számban történt:

Először a cirkusz négy pontjára 2,5 méteres fémrudakat feszítettek ki, erre tették rá a védőhálót. Az utolsó artista tripla szaltót ugrott, a vele szembeni légtornász viszont nem tudta őt elkapni, lezuhant a hálóba. A cölöp ekkor elengedett és erőből a közönségbe csapódott

– foglalta össze a történteket. Úgy emlékszik, a kifeszítőrúd nagy erővel csapódott a közönségbe, ahol a rúd az ötödik sort is elérte.

Sikítás, sírás hallatszott, mi kimentünk azonnal, felnőttek, gyerekek elindultak kifelé.

JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Mint elmondta, több furcsaságot is észrevett az előadás alatt, például azt, hogy az előadás első részében védőháló sem volt a légtornászok alatt, akik közül ketten a szünetben még büfésként is dolgoztak. Utólag az is meglepte, hogy nem volt mentő a helyszínen egy ilyen rendezvényen, ezért amint kiértek, felhívta a mentőket.

A mentők erre elmondták neki, hogy a cirkusz is kihívta már őket, azonban abból a hívásból nem derült ki, hogy pontosan mi történt: „nekem kellett megmondanom nekik, hogy nem beteg van, hanem sérült” – mondta olvasónk. A Richter erre a részére közleményében csak annyit írt, hogy a nézőhöz „egyből mentőt hívtak, az orvosi ellátása folyamatban van”.

Olvasó azt is elmondta, hogy „meglepi, hogy holnap már kinyit a cirkusz”.

Facebook beágyazás
https://www.facebook.com/rfcirkusz/posts/pfbid0FXoGArRGBRX3FGe4FwG1MtRXTokfZs2KnRGHNbgqGZHQTyZYa9cbjjwMuX6KuvxPl&show_text=true

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. január 26. hétfő
Vanda, Paula
5. hét
Január 26.
Nemzetközi vámnap
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 26. 18:28