-2 °C Budapest
Jövő év november végéig új mini bölcsőde épül Dunaszigeten, a beruházás a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz 179,43 millió forintos támogatásával valósul meg.

Gigaberuházás: közel 180 millió forintból épülhet bölcsőde Dunaszigeten

MTI
2023. január 7. 09:32

Jövő év november végéig új mini bölcsőde épül Dunaszigeten, a beruházás a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz 179,43 millió forintos támogatásával valósul meg - tájékoztatta konzorciumi partnerként a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Önkormányzati Hivatal.

A közlemény szerint 14 három év alatti gyermeket tudnak majd elhelyezni a két csoportszobás intézményben, segítve a községben élő gyermekes csalások munkába állását.

A bölcsődei szolgáltatás elérhetősége hosszú távon hozzájárul a gyermekvállalás ösztönzéséhez, így évtizedes távlatban is biztosítják a munkaerő utánpótlását, támogatva többek között a leszakadással fenyegetett társadalmi csoportok felzárkóztatását

- közölték.

A beruházás részeként a csoportszobák mellett játékudvart is kialakítanak, emellett olyan új bútorokat, berendezési tárgyakat, készségfejlesztő játékokat, szemléltető eszközöket, udvari utcabútorokat is beszereznek, amelyek a kisgyermekek több alapvető életkori sajátosságainak, képességeinek fejlesztéséhez járulnak hozzá.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A projekt 2024. november végén zárul.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 16. hétfő
Julianna, Lilla
8. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 16. 16:31