Döbbenet látni, mi lett az egykor kedvelt balatoni kempingekből és olcsóbb üdülőhelyekből! Pedig a rendszerváltás környékén még elképzelhetetlen volt a Balaton kempingek nélkül.

Május elsején lép életbe Kiszomboron a közösségi együttélés rendjét szabályozó új helyi rendelet. Bár a rendelkezés alapján a hivatal most már bírságot is kiszabhat azokra, akik semmibe veszik a felszólító leveleket, a cél nem a pénzszerzés, hanem hogy a falu képe rendezettebb legyen - számolt be róla a delmagyar.hu.
Ahogy a portál írja, a kiszombori önkormányzatnak van egy 4 órában foglalkoztatott munkatársa, akinek többek között az a feladata, hogy az utcákat járva jegyezze fel, hol hanyagolták el az esővíz-elvezető árkokat. Az illetőnek persze nem csak ez a dolga: azt is figyelnie kell például, hogy a házak előtti közterületen hol tárolnak hosszabb időn át építőanyagokat, mezőgazdasági vontatót, öntözőberendezést és hasonlókat.
Különösen ott probléma ez, ahol széles a járda és az út közti terület. Persze az önkormányzat más forrásból is értesül a kritikus helyekről: rendszeresen kapnak lakossági bejelentéseket, de a polgármester vagy a jegyző is felírja, ha a községben sétálva valahol ilyesmit lát. Eddig azonban mást nemigen tehettek, mint hogy akár szóban, akár írásban szép szóval megkérték a tulajdonost a helyzet rendezésére. Aztán többnyire minden maradt úgy, ahogy volt
- írta a lap.
Most viszont, az új rendelettel kapcsolatban a polgármester, Szirbik Imre hangsúlyozta, hogy megalkotása előtt konzultált a képviselő-testület tagjaival, Gács Zoltán jegyző pedig azt, hogy ennek a helyi jogszabálynak sem a pénzbeszedés a célja, hanem hogy a falukép rendezett legyen.
A közösségi együttélés szabályairól egyébként sok településen hoztak különböző tartalmú rendelkezést. A kiszombori kifejezetten arra koncentrál, hogy a porták és környékük tiszta legyen. Így jogsértő magatartásként olyasmiket sorol fel, mint az udvar tisztán tartásának, gyommentesítésének elmulasztása, az úttestig tartó terület és a vízelvezető árok elhanyagolása, illetve a takarmány, az ócskavas és a zöldhulladék, illetve különböző járművek tartós tárolása közterületen
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- számolt be róla a portál.
Mint írták, a rendelet egyébként engedékeny, hiszen bírság kiszabására csak kétszeri felszólítás után kerülhet sor 5000 forinttól magánszemélyek esetében 200 ezer, cégek, vállalkozások esetében 2 millió forintig. A rendelet május elsején lép életbe.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


