Iránra nemzetközi nyomás nehezedik, az Egyesült Államok többször fenyegette katonai beavatkozással az országot.
Kedden lejárt a határidő annak a 200 millió eurós uniós bírságnak a megfizetésére, amelyet Magyarországnak kellett volna átutalnia az Európai Unió kasszájába – hívta fel rá a figyelmet a Népszava.
Keddig volt ideje a magyar kormánynak arra, hogy befizessen egy, az EU által kiszabott, nagyjából 80 milliárd forintnyi uniós pénzbírságot. Az Orbán-kormány eddig kapott haladékot az Európai Bizottságtól (EB), hogy átutalja a pénzt az uniós kasszába, ám ezt elmulasztotta.
A büntetést azért szabták ki, mert a kormány nem teljesítette az Európai Unió Bíróságának egy korábbi ítéletét, amely arra kötelezte őket, hogy a magyar migrációs és menekültügyi rendszert igazítsák az uniós előírásokhoz. A bíróság ezért június 13-án 200 millió eurós átalánybüntetést rótt ki az Orbán-kormányra, valamint napi 1 millió euró (kb. 400 millió forint) bírságot is előírt a jogsértés fennmaradása esetén.
A cikk szerint a keddi határidőre csak az egyszeri átalányösszeget kellett volna kifizetni, míg a napi bírsággal kapcsolatban a magyar hatóságok csak egy tájékoztató levelet kaptak Brüsszeltől, amelyben az Európai Bizottság érdeklődött arról, hogy sikerült-e orvosolni a jogsértést. A kormány eddig nem adott választ.
Amennyiben a magyar kormány nem fizeti ki a bírságot, az Európai Bizottság hamarosan megkezdi a kamatokkal növelt összeg levonását az uniós támogatásokból, amelyek Magyarországot illetnék meg.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







