Varga Mihály szerint eredményesen működött az elmúlt több mint egy évben a Magyar Nemzeti Bank, miután ismét az alapfeladataira koncentrált.
Óriási bejelentésre készül az MNB, már asztalon az új terv – ez sokaknak hatalmas segítség lehet
Holnapi ülésén folytathatja a kamatcsökkentést a jegybank - írja a Portfolio. Az MNB a legutóbbi kamatdöntő ülésen még a monetáris politika új szakaszáról beszélt, amit sokan baljós előjelnek tekintettek, ám úgy tűnik, azóta pozitív irányba változott a környezet. A kamatpálya következő évi alakulása azonban még bizonytalan.
Virág Barnabás, az MNB alelnöke a múlt héten már belengette, hogy júliusban asztalon lesz a kamatvágás, annak ellenére is, hogy az előző hónapban még a kamatcsökkentés szüneteltetéséről beszélt. Úgy tűnik, most a kedvezőbb kimenetel fog megvalósulni.
A portál felmérése alapján az elemzők többsége várja, hogy a jegybank holnapi ülésén folytatja a kamatcsökkentést. A júniusi ülésen az MNB már 7%-ra mérsékelte az irányadó rátát, ami akkor lassítást jelentett a lazítás ütemében, de azóta a pozitív gazdasági fejlemények tovább növelték a jegybank mozgásterét. Az amerikai munkaerőpiac gyengülése és az infláció mérséklődése miatt a piaci várakozások szerint a Fed szeptemberben kamatot vághat, ami kedvező hatást gyakorolt a magyar piacra, például a forint erősödésére. Ez, valamint a vártnál jobb júniusi inflációs adatok, tovább tágították az MNB mozgásterét, így Virág Barnabás múlt heti beszédében említett 2-3 idei kamatcsökkentés lehetősége is valószínűbbé vált.
Az elemzők szerint az MNB holnap 25 bázisponttal csökkentheti a kamatot, és idén december végéig még két további vágás is várható. Ugyanakkor, a 2025. december végi kamatpályával kapcsolatos előrejelzések nagyobb szórást mutatnak, és bizonytalanság övezi őket, részben a nyári szabadságolások miatti kevesebb válaszadónak köszönhetően.
Mi alapján választanak a fiatalok az elérhető diákszámla-konstrukciók közül?
Sokan az egyetemi tanulmányaik megkezdésével párhuzamosan nyitják meg első lakossági folyószámlájukat, ezért a pénzintézetek rendkívül kedvező ajánlatokat kínálnak az új ügyfeleknek. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak a családok és a fiatalok az elérhető diákszámla-konstrukciók közül.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Új női-férfi ügyvezető párossal és történelmi beruházással erősít a Rossmann Magyarország (x)
2026. július 1-től Szimeiszter Éva és Váradi István közösen vezetik a Rossmann Magyarországot.
-
A folyamatosan fejlődő Audax megújítja vállalati arculatát (x)
Több mint energia – intelligens menedzsment, hogy ügyfeleik arra fókuszálhassanak, ami igazán számít
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








