-1 °C Budapest
Budapest, 2023. november 13.Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter beszél a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány Szuverenitás címû konferenciáján a Várkert Bazárban 2023. november 13-án.MTI/Koszticsák Szilárd

Újabb minisztérium jön létre hamarosan: ezek lesznek a feladatai

2023. november 15. 08:01

Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériumot hoz létre a kormány 2024. január 1-től, mely a Miniszterelnökség szervezetéből történő kiválással jön létre – derült ki a parlament honlapján olvasható törvénytervezetből. A tervezetet Navracsics Tibor és Gulyás Gergely nyújtotta be azzal az indoklással, hogy “az eddig önálló munkaszervezettel nem rendelkező területfejlesztési miniszter jogi- és szakmai mozgástere az önálló minisztérium létrehozásával nagyságrendileg bővül”. 

Az új tárca vezetésével feltehetően Navracsics Tibort bízzák majd meg, aki jelenleg területfejlesztési tárca nélküli miniszter.

Címlapkép: Koszticsák Szilárd, MTI/MTVA

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. január 23. 10:05
Trendszerűen emelkednek a hosszú japán hozamok, ami megmozgathatja a világ tőkepiacait. A hosszú áll...
ChikansPlanet  |  2026. január 23. 08:00
Lassan nincs olyan területe az életnek, ahol ne kerülne szóba a mesterséges intelligencia (AI) haszn...
KonyhaKontrolling  |  2026. január 23. 07:45
A használt eszközök vásárlása sokunk számára magától értetődő, másoknak pedig egyáltalán nem opció....
MEDIA1  |  2026. január 22. 12:57
Jámbor András szerint mégiscsak közpénzen valósulhatott meg Bohár Dániel, a kormányközeli propaganda...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 23. péntek
Zelma, Rajmund
4. hét
Január 23.
Kaposvár napja
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 23. 10:32