A lakosság 30-40 százaléka tapasztal időnként refluxos tüneteket, és mintegy ötöde szenved reflux betegségben.
Rusvai Miklós víruskutató szerint nem lehet mindenre felkészülni, ami a világjárványokat illeti - írja az Infostart.
Számos betegség van jelen a világban, amelyeket a tudomány jól ismer, és amelyek különösen a trópusokon okoznak problémákat. Ilyenek például a dengue-láz, a zikavírus, a majomhimlő vagy az ebola. Ezek a betegségek leginkább a globális dél országaiban, gyakran a fejlődő régiókban fordulnak elő és okoznak járványokat. Rusvai Miklós víruskutató az InfoRádióban hangsúlyozta, hogy ezek az országok gyakran nem képesek önállóan megoldani közegészségügyi problémáikat. Bár a fejlett világ segít, erőforrásai nem végtelenek, és az elmúlt évek járványai, például a Covid-19, komoly terheket róttak a globális északra is.
Rusvai szerint bár sok potenciális kórokozót figyelemmel kísérnek a szakemberek, teljes körű felkészülés nem lehetséges. Példaként említette a madárinfluenzát, amely bármikor globális járványt okozhat, de előfordulhat, hogy egy váratlan vírus lesz a következő nagy fenyegetés. A természet gyakran képes meglepetéseket okozni, és a vírusevolúció, valamint a baktériumok antibiotikum-rezisztenciája továbbra is az emberiség egyik legnagyobb veszélyforrásává teszi a fertőző betegségeket.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








