27 °C Budapest

160 beteg hunyt el: majdnem 8000 koronavírusos van kórházban

2020. december 9. 08:54

3221 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést. Elhunyt 160 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 6280 főre emelkedett.

3221 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 259 588 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 160 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 6280 főre emelkedett - írja a kormányzati portál.

A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 76 270 fő, az aktív fertőzöttek száma 177 038. Az aktív fertőzöttek 19%-a, az elhunytak 22%-a, a gyógyultak 24%-a budapesti. 7945 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 661-en vannak lélegeztetőgépen.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 22. hétfő
Paulina
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?