A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
A globális kereskedelem idén 13-32 százalékkal eshet vissza a koronavírus-járvány hatásaként - áll a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szerdán ismertetett jelentésében.
A genfi székhelyű szervezet a várt visszaesés mértékének tág határát azzal indokolta, hogy egyelőre nehezen felmérhető a járványnak a globális gazdaságra gyakorolt hatása. Roberto Azevedo, a WTO vezérigazgatója szerint, ha együttműködnek az országok, gyorsabban állnak majd talpra, semmint ha mindenki egymaga próbálkozna a kilábalással.
A WTO szerint a globális kereskedelem jövőre akár 21-24 százalékkal is bővülhet, ha sikerül felülkerekedni a járványon és hatékony kormányzati intézkedések születnek. Tavaly októberben a WTO még azzal számolt, hogy 2020-ban 2,7 százalékkal nő a globális kereskedelem, ami tavaly 0,1 százalékkal csökkent részben a kínai-amerikai kereskedelmi háború és a globális gazdaság növekedésének a lassulása miatt.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








