Május 12–15. között Isztambul adott otthont a 33. Európai Elhízástudományi Kongresszusnak.
2017 első hónapjában 7683 gyermek született, vagyis csaknem fél százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában. A halálozás azonban jelentősen: 19 százalékkal növekedett - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal friss adataiból.
- Az év első hónapjában 7683 gyermek jött világra, ami mindössze 37-tel, 0,5%-kal maradt el a 2016. januári születésszámtól.
- Az elhunytak száma 14 064 fő volt, ami nagymértékű, 19%-os emelkedést, számszerűen 2286-tal több halálozást jelentett az egy évvel korábbihoz képest. 2000 óta ez a legmagasabb halálozási szám, beleértve a számottevő mortalitási növekménnyel jellemezhető 2015. januárt is.
A 2017. év eleji jelentős halálozási többlet hátterében - a két évvel ezelőtti folyamatokhoz hasonlóan -a tetőző influenzajárvány állhatott.
- A halálozások számának jelentős emelkedése, valamint a születések számának enyhe csökkenése következtében a természetes fogyás a 2016. januári 4058-cal szemben 2017 első hónapjában 6381 fő volt, ami 57%-os növekedést jelent.
- A házasságkötések száma 2017. januárban mérséklődött az előző év azonos időszakához képest. Az év első hónapjában anyakönyvezett 1429 házasságkötés 2,8%-kal, számszerűen 41-gyel kevesebb volt az egy évvel korábbinál. Az enyhe csökkenésben naptárhatás játszhatott közre, mivel idén januárban eggyel kevesebb hétvége volt, mint tavaly.
- Ezer lakosra 9,2 élveszületés és 16,9 halálozás jutott. Az előbbi 0,1 ezrelékponttal alacsonyabb, az utóbbi 2,8 ezrelékponttal magasabb volt az előző évinél, ennek eredményeként a természetes fogyás értéke 2,8 ezrelékponttal, 7,7 ezrelékre emelkedett. Az év első hónapjában ezer élveszületésre 1,8 csecsemőhalálozás jutott, ami jelentős, 2,2 ezrelékpontos visszaesés az előző év januárjához képest. A házasságkötési arányszám 1,7 ezrelékes értéke 0,1 ezrelékponttal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban.
NEKED AJÁNLJUK
Részleteket közölt Hegedűs Zsolt a tiszaújvárosi robbanásról: itt van minden tudnivaló a sérültekről
A tárcavezető megerősítette, hogy a térségben biztosítottak az egészségügyi és mentési kapacitások.
FRISS HÍREK
Több friss hír
17:36
Erről ne maradj le!
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
NAPTÁR
Tovább
2026. május 25. hétfő
Orbán
22. hét
Május 25.
Az európai nemzeti parkok napja
Május 25.
Törülközőnap
Május 25.
Afrika napja
Május 25.
Az eltűnt gyermekek világnapja
Ajánlatunk
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.
Egészség legolvasottabb
3
4
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. május 25. 18:00

Pénzcentrum | 2026. május 25. 16:03

Agrárszektor | 2026. május 25. 17:27





