39 °C Budapest

Hiába tüntettek: nem minden kórházi dolgozó kap béremelést

2016. július 11. 10:03

A kórházakban dolgozó kisegítő személyzet kilenc éve nem kapott béremelést, egyelőre nincs tervben, hogy nőhet a fizetésük - írja a Népszava.

Az egészségügyi dolgozók béreinek emelése nem minden alkalmazottra terjed ki, a kisegítő személyzet bérkorrekciójára még nincsen tervezet. Az orvosi műszerészek, karbantartók, sterilizálók és a többi kisegítő munkakörben dolgozók ugyanis kilenc éve nem kaptak fizetésemelést. Az orvosok és szakdolgozók béremelése mellett a Magyarország kórházaiban jelenleg 30 ezren végzeznek kiegészítő munkákat, a létszám növeleésére pedig az orvosok és az ápolók munkájának elősegítése miatt lenne szükség, amihez a béremelés elengedhetetlen.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 28. vasárnap
Levente, Irén
26. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?