25 °C Budapest

Jön a béremelés: tízezrekkel kapnak többet a magyar orvosok

Pénzcentrum
2016. június 9. 09:31

Szeptembertől kapnak magasabb béreket az egészségügyi dolgozók, az emelés több lépcsőben valósul meg - írja a Népszabadság.

Szeptember elsejétől már megemelt bérre számíthatnak az egészségügyi dolgozók:

  • A szakdolgozók 25 százalékkal (10-30 ezer forinttal),
  • Az orvosok pedig 107 ezerrel kapnak többet.

A beérfejlesztés több szinten valósul meg: az ápolók két év alatt 50 százalékos, az orvosok pedig újabb 100 ezer forintos emelést kapnak.

NEKED AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?