14 °C Budapest
Márciusban biztosítsa otthonát MFO-val! (x)

Márciusban biztosítsa otthonát MFO-val! (x)

PR
2024. március 4. 05:00

Hazánkban megközelítőleg 4 millió lakott ingatlanon van biztosítás, ami egyúttal azt is jelenti, hogy minden negyedik háztartás védtelen az elemi károk, a tűzesetek vagy épp a betörés ellen. Az utóbbi években egyre gyakoribbá váltak az otthonainkat érintő vihar- és vízkárok, miközben az építőanyagok ára jelentősen növekedett, ráadásul sok ingatlan alulbiztosított lehet, így ezért is különösen fontos, hogy széleskörű védelmet nyújtó otthonbiztosítással rendelkezzünk.

Idén márciusban rendkívüli lehetőség áll rendelkezésünkre a lakásbiztosítások újrakötésére, éppen ezért érdemes mindenkinek áttekinteni meglévő szerződését, és kiválasztani a számára legmegfelelőbb otthonbiztosítási konstrukciót. A biztosítás díja mellett célszerű olyan tényezőket is alaposan átgondolni, hogy milyen káresetekre kínál fedezetet a biztosító, vagy mekkora lehet a kártérítési összeg. Nagy a tét, hiszen az ideális biztosítás kiválasztása komoly anyagi segítséget jelenthet egy esetleges káresemény bekövetkeztekor.

Márciusban jó választás lehet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) védjegyével ellátott Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás (MFO), amely konstrukció már 13 lakásbiztosítónál elérhető. A pénzügyi felügyelet felmérése alapján ezek az ajánlatok magasabb szolgáltatást nyújtanak, és körülbelül 10 százalékkal kedvezőbbek az egyéb piaci termékeknél. Nincs önrészük, a velük kapcsolatos ügyek digitálisan intézhetők, a leggyakoribb kártípusok tartalmát az MNB szabta meg, a kizárásokat szűkítette, a kárkifizetés pedig gyorsított módon történik.

Az MFO nagy előnye, hogy az alapcsomag elemi károkat és általános, a háztartásokat tipikusan érintő káreseményeket biztosít, beleértve a vízkárt, a betöréses lopást, a rablást és a rongálást, valamint az üvegtörést is. Ezeket az MNB minimum-követelmény jelleggel családbarát, zöld és digitális szempontok alapján egységesítette a csomagban. A személyre szabott konstrukcióban az ingatlan és ingóságok védelmére egyaránt lehetőség van, így ezeknek a részleteknek a feltérképezésére is érdemes időt szentelni.

Hogyan köthetjük újra otthonbiztosításunkat?

Meglévő lakásbiztosításunkat soron kívül, vagyis a következő szerződéses évforduló lejárta előtt felmondhatjuk, és ennek révén átköthetjük azt a mostani vagy egy másik biztosítónál egész március folyamán. Amennyiben a szerződés felmondásáról döntünk, azt ingyenesen, indoklási kötelezettség nélkül megtehetjük írásban legkésőbb március 31-ig. A kérvényben fel kell tüntetnünk a szerződő nevét, a biztosított ingatlan címét és a biztosítás kötvényszámát.

A felmondási idő 30 nap, tehát ha valaki például március 15-én mondja fel a szerződését, akkor április 14-ig érvényes a biztosítási védelem számára. A szerződés felmondása esetén a szerződött ügyfélnek a felmondási idő végéig ki kell fizetnie a díjat. Fontos, hogy a 30 napos felmondási idő végéig kössük meg új lakásbiztosításunkat, különben nem védi szerződés ingatlanunkat, illetve ingóságainkat.

Az ügyfelek eligazodását a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapjának Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítási (MFO) és Pénzügyi Navigátor fogyasztóvédelmi oldalaival is támogatja, továbbá a jegybank a leginkább testhezálló MFO-csomag kiválasztását egy online elérhető összehasonlító oldallal is segíti, amely megjeleníti a programban részt vevő biztosítótársaságok ajánlatait.

(x)

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. április 15. 17:42
A leendő miniszterelnök rövid beszédet is mondott a közmédiásoknak.
Bankmonitor  |  2026. április 15. 15:58
A TISZA Párt programja szerint válás esetén nem kellene visszafizetni a CSOK-ot és a CSOK Pluszhoz k...
Holdblog  |  2026. április 15. 10:22
Az új magyar gazdaságpolitika nem feltétlenül arról szól majd, hogy a magyar gazdaság versenyelőnye...
Kasza Elliott-tal  |  2026. április 15. 06:00
Április hatodikán kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 15. szerda
Anasztázia, Tas
16. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 15. 19:01
Agrárszektor  |  2026. április 15. 20:28