Országos tűzgyújtási tilalom lesz péntektől, mivel a száraz időjárás miatt drasztikusan megnőtt a szabadtéri tüzek kockázata.
Viharos időben fokozódhatnak az allergiások tünetei, mert a szél felkeveri a pollenszemeket, amelyek "szétrobbanhatnak", és nagyobb mennyiségben szabadulhatnak ki - mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) levegőhigiénés szakértője szerdán az M1-en.
Szigeti Tamás kiemelte, az érintettek viharos időben inkább maradjanak otthon, és csukják be az ablakokat, ajtókat, tartós eső után viszont érdemes kimozdulni és kiszellőztetni, mert ilyenkor csökken a pollenkoncentráció.
A szakértő szólt arról is, hogy az NNK körülbelül 40 növény pollenjét figyeli meg. A pollenszezon tél végén, tavasszal kezdődik a fák és cserjék virágzásával, majd május-június-júliusban a fűfélékkel folytatódik, július végétől pedig a csalánfélék és a parlagfű okoz problémákat - sorolta Szigeti Tamás.
Hozzátette, parlagfű-allergiától Magyarországon mintegy egymillió ember szenved, de az idei szezon várhatóan gyengébb lesz a szokásosnál, a legnehezebb időszak augusztus közepére várható.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








