26 °C Budapest

Rámehet a szemed a népszerű munkatípusra: így kerüld el a bajt

MTI
2018. március 12. 13:00

Könnyebben alakul ki szemszárazság azoknál, akik sokat ülnek számítógép előtt, mert egy kísérlet szerint a gép előtt fele annyit pislognak az emberek, mint például könyvolvasás közben - közölte a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

Nagy Zoltán Zsolt hozzátette, a szemszárazság kialakulását az irodák levegőjének szárazsága is elősegíti, de a régóta kontaktlencsét viselőknél és a változó korban lévő nőknél is jelentkezhet. A szemszárazság égő, csípő, szúró érzéssel jár, hosszú távon károsíthatja a szemfelszínt, hámhiányt, fekélyt okozhat, és könnyebben alakulnak ki bakteriális és más fertőzések is. 

Elkerülése érdekében tudatosan oda kell figyelni a pislogásra, párásítani kell a levegőt, jó világítást kell biztosítani, és óránként el kell nézni a képernyőről egy kis időre

- mondta el a szemklinika igazgatója.

Hangsúlyozta, hogyha már gond van, akkor elsősorban a természetes gyógymódokat ajánlja, a szemcseppet csak enyhe tünetekre, rövid távon érdemes alkalmazni, ha pedig nem szűnnek a panaszok, akkor szemorvoshoz kell fordulni. A műkönnyekből tartósítószer-menteset érdemes választani - fűzte hozzá Nagy Zoltán Zsolt, aki a szülőknek azt javasolja, ne engedjék meg gyermekeiknek a sok számítógépezést, telefonozást, a gyerekek e helyett minél több időt töltsenek a szabadban.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. június 6. 12:48
Internetes űrlappal is keresi infotainment területének leendő munkatársait az eddig a Fidesz propaga...
iO Charts  |  2026. június 6. 10:01
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Az Interactive Brokers részvény az elmúlt öt évben több mint négy...
Holdblog  |  2026. június 6. 08:00
Elgondolkozom, hogyan lehetne megúszni, hogy folyton állami károsultak kárpótlásával gyötrődjünk. Ny...
Bankmonitor  |  2026. június 5. 11:00
Miért fizetünk nagy árat azért, amire nem számítunk? A műtét előtt álló beteg, az összetört lábbal k...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 6. szombat
Norbert, Cintia
23. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 6. 14:03