Lakásbiztosítási kampány: várhatóan még 100-120 ezren cserélik le a szerződésüket az utolsó héten.
Március közepétől a hónap végéig több mint harmincezer kárt jelentettek a Groupama Garancia, az Aegon, valamint az Allianz biztosító ügyfelei, a kárösszeg a három biztosítónál meghaladja az 1,7 milliárd forintot, egy éve ennek töredéke volt a kár.
A Groupama Garanciához 10 795 kárbejelentés érkezett március utolsó két hetében, ebből Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére jut 3931. Az ügyfelek adatai alapján a teljes kár 664 millió forint, amelyből 294 milliót - 5159 esetet - már ki is fizettek. A jelentősebb összegű károk az áramszolgáltatás kimaradásából és a gépjárművekben keletkezett károkból adódtak ennél a biztosítónál. Egy évvel ezelőtt ugyanebben az időszakban 5736 káresetet jelentettek a Groupamánál, ezekre 138 millió forintot fizettek ki.
Az Aegon Magyarországhoz eddig 11 ezer kárbejelentés érkezett. Az ügyfelek által becsült kárösszeg pedig 630 millió forint. A bejelentett károk 92 százalékát már rendezte a biztosító. Tavaly március második felében 951 kárra 38,4 millió forintot fizetett ki az Aegon. Az Aegonnál a leggyakoribb bejelentett kárt a vihar és a hónyomás okozta, de nagyobb összeget tett ki az áramkimaradásból eredő fagyasztott élelmiszerek megromlása miatt kifizetett kár is. A legtöbb bejelentés Szabolcs-Szatmár-Bereg-, Borsod-Abaúj-Zemplén, Veszprém- és Vas megyéből érkezett, ezeket Budapest követi.
Az Allianzhoz március második felében 11 ezer kárbejelentés érkezett, amelyek döntő többsége viharkár és beázás volt, de jelentős számban érkeztek hónyomás és élelmiszerromlás miatt is. Az ingatlanokban keletkezett károk értéke meghaladja az 500 millió forintot. Eddig 7500 esetben már fizetett is a biztosító, összesen 350 millió forintot. Tavaly ugyanebben az időszakban 3 ezer kárra 80 millió forintot fizetett az Allianz.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


