Az író 2019-ben jelentette meg önéletrajzi regényét, a Magyar Copperfieldet, amely gyermekkorát dolgozza fel.
Idén tavasszal is izgalmas árveréssel várja a művészet szerelmeseit a BÁV ART – olvasható az aukciósház közleményében. Az aukciós tételek között szerepel Keserü Ilona Kossuth-díjas festőművész 1990-ben készült Előérzet című alkotása 36 millió forintos kikiáltási áron. A közelmúlt történelmét a nemrég elhunyt Sólyom László hivatali szobájából származó teljes bútorzat idézi meg. Az eseménynek a MOM Kulturális Központ Kupolaterme ad majd otthont.
A BÁV ART szakértői a legnagyobb hozzáértéssel válogatták össze az árverésre bocsátott közel 600 különlegességet, garantálva ezzel a kiváló minőséget és változatosságot. A katalógusban található tételek között igazi művelődéstörténeti ritkaságok is szerepelnek, széles választási lehetőséget kínálva gyűjtőknek és befektetőknek egyaránt.
Az árverés első napján 227 óra, ékszer és ezüstműtárgy kerül bemutatásra. Az egyik kiemelkedő darab egy 17. századi Memmingenben készült tűzaranyozott ezüst fedeles pohár, melyen HF és VO monogramokkal nemesi családi címer található. Továbbá az ékszerek között egy különböző nagyságú régi és achtkant csiszolású briliánsokkal díszített art deco arany női szelence vonhatja magára a legnagyobb figyelmet.
A második napon a fókusz a klasszikus és kortárs festményeken, bútorokon és műtárgyakon lesz. A közel 600 tételes katalógusban 175 festmény található, köztük a 36 millió forintos kikiáltási áron jegyzett Keserü Ilona Kossuth-díjas festőművész 1990-ben készült Előérzet című alkotása, amely akár programműnek is tekinthető. A kép „lágy hullámvonalai”, „gomolygó” részletei, „gubancai” egyfelől érzéki jelleggel bírnak, ugyanakkor magukban hordozzák a másként tapasztalás, a rendszer nélküli szellemi kalandozás vágyát is. A néhai köztársasági elnök, Sólyom László hivatali szobájából származó bútorok valódi ritkaságnak számítanak a gyűjtők körében. Ez a páratlan kollekció így lehetőséget nyújt arra, hogy betekintést nyerjünk a közelmúlt történelmének egy ikonikus részletébe.
Az árverésre kerülő összes tételt május 4-12. között (minden nap 10:00–18:00 között) lehet személyesen megtekinteni a BÁV ART Aukciósház és Galériában (1055 Budapest, Szent István krt. 3.), az árverés pedig május 14-én és 15-én (mindkét nap 18 órától) a MOM Kulturális Központ Kupolatermében kerül megrendezésre. A vételi, vagy telefonos megbízásokat előzetesen is leadhatják az Aukciósházban, a digitális katalógust pedig a honlapon böngészhetik. Online licitálásra és az árverés képernyőn történő követésére az aukciósház portálján van lehetőség.
Hivatalos, brutális árcédulával érkezik a Lego papucs: ennyiért lehet megvenni a meghökkentő darabot
Globális együttműködést indít a Lego és a Crocs. Ennek részeként a két márka február 16-tól dobja piacra az első közös terméket.
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában