-1 °C Budapest

Razziák a magyar boltokban: nagyon nem éri meg, ha itt nincs védőmaszk

2020. szeptember 3. 09:59

Már több fővárosi kerületben járják az üzleteket az ellenőrök, és minden olyan bolt, ahol az eladók nem viselnek maszkot, számíthatnak a büntetésre - írja a Magyar Nemzet.

Vegyes képet mutat ma Magyarországon, hogy ki vesz fel maszkot és ki nem. Az azonban biztos, hogy a boltokban, az eladótérben minden munkavállalónak maszkban kellene lenni. Ám ezt nem minden esetben történik meg. Holott már több fővárosi kerületben járják az üzleteket az ellenőrök, és minden olyan bolt, ahol az eladók nem viselnek maszkot, számíthatnak a büntetésre - írja a lap.

az üzletek üzemeltetői tévedésben vannak, ha azt gondolják, nem az ő felelősségük, hord-e maszkot a boltban dolgozó alkalmazott. Az üzlet üzemeltetőjének ugyanis biztosítania kell a munkához a védőeszközt

- mondta el a lapnak Vámos György, a az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. január 3. szombat
Genovéva, Benjámin
1. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 3. 14:02