Az élelmiszerárak önmagukban félrevezető képet adnak Európáról. Hogy hol drága, és hol olcsó, az önmagában még nem minden.
A magyar Auchan már korábban is jelezte, hogy betelt márciusra a naptára a rengeteg megrendelés miatt. Most a boltlánc közölte, hogy egy darabig nem fogad újabbakat.
Élelmiszer-szállítási kapacitásaink megteltek, bizonytalan ideig nem tudunk új rendelést fogadni, az időkapuinkban látható információk valósak" - írja online áruházi felület. Az időkapukban látható információkra való utalás azt jelenti, hogy az Auchan naptárában már nem lehet kérni szállítás április 6-ig és a mostani tájuékoztatás szerint egyelőre nem tudni mikorra lehet majd újra leadni rendelést.
Az Auchan már egy héttel ezelőtt közölte, hogy óriási a forgalom nem csak a sima (fizikai) áruházaiban, hanem az online boltban is és ezért csak két hétre előre tud vállalni szállításokat, emellett a megugró forgalom miatt az úgynevezett helyettesítő termékek aránya is megnövekedhet és előfordulhat, hogy bizonyos terméktípusokból helyettesítő terméket sem tudnak szállítani.
A házhoz szállítást biztosító többi boltlánc, többek között a Spar, a drogerie markt, a Rossmann online boltjában is óriási a forgalom. Ahogy a Tescónál, utóbbi cég fogad megrendeléseket, de több mint egy héttel ezelőtt korlátozásokat vezetett be, egy-egy termékből vagy csomagból csak 12 darabot lehet rendelni.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
A Lidl nem viccel: a törvényi előírásoknál háromszor szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük a friss zöldségeknek és gyümölcsöknek
A gyümölcsön található szermaradványok szintje nem haladhatja meg a hivatalos határérték egyharmadát.
-
Térítésmentes segítség a generációváltásban (x)
-minden magyar KKV számára elérhető a Gazdaságfejlesztési Ügynökség szolgáltatása-
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







