Te is vettél ilyen csokit a Rossmannban? Meg ne edd, szalmonellás lehetsz!

2017. december 19. 18:03

Szalmonellával fertőzött fehér csokit talált a Nébih, a magyarországi Rossmann üzletekbe is kerülhetett a szennyezett termékekből.

Lengyelországban gyártott áfonyás fehércsokoládét vont ki a forgalomból Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A szervezet az Európai Unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági (RASFF) riasztási rendszerén keresztül értesült az esetről. A RASFF információja szerint a magyarországi Rossmann üzletekbe is kerülhetett Das Exquisite Heidelbeere Weisse Schokolade nevű szennyezett termékekből.

A Nébih felvette a kapcsolatot a magyar forgalmazóval, a tételek nyomonkövetése folyamatban van. A hivatal arra kéri a vásárlókat, ha valaki fogyasztott a visszahívásban szereplő csokoládéból, illetve néhány napon belül tüneteket észlel magán, feltétlenül forduljon orvoshoz.

 

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 9. hétfő
Franciska, Fanni
11. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?