Nem kell kliensprogramot letölteni, nem a számítógépről kell beszélni, hanem hagyományos telefonnal és feltűnően jó a minőség...ennyi elég volt, hogy felkeltse a figyelmünket: kipróbáltuk az internetes telefónia úttörőjét a Jajah.com-ot, mely új színt visz a piac fejlődésébe. Lássuk, miben egyedi ez a szereplő és miért éppen rajta keresztül éri meg telefonálni! Egyáltalán megéri a Jajah-t választani?
Nem kell kliensprogramot letölteni, nem a számítógépről kell beszélni, hanem hagyományos telefonnal és feltűnően jó a minőség...ennyi elég volt, hogy felkeltse a figyelmünket: kipróbáltuk az internetes telefónia úttörőjét a Jajah.com-ot, mely új színt visz a piac fejlődésébe. Lássuk, miben egyedi ez a szereplő és miért éppen rajta keresztül éri meg telefonálni! Egyáltalán megéri a Jajah-t választani?
Az oldal meglehetősen eredeti lehetőséget kínál: meg kell adni saját telefonszámunkat és a hívott félét, majd a Jajah összekapcsolja a feleket. Mivel ez első látásra érdekesnek tűnik, kipróbálhatjuk 5 ingyen perc erejéig. Az ingyenes lehetőség csak vezetékes számokra vonatkozik, a két szám megadása és a Call megnyomása után először saját telefonunk csörög, majd ha felvesszük, elkezd csörögni a hívott is és máris beszélhetünk. A minőség a többi szolgáltatóhoz képest meglepően jó, bár ezt nem lehet pár perc tapasztalat után egyértelműen kijelenteni.
Mivel az első percek nem okoztak csalódást, megnézzük miként használhatjuk a Jajah-t, ha lejár a szűkös ingyen keretünk. A regisztráció során meg kell adnunk legalább egy telefonszámot, melyet az „olcsó beszélgetésekhez” szeretnénk használni. (Összesen 3 számot adhatunk meg: egy otthonit, egy irodait és egy mobilt.)
A regisztrációt élesítő e-mailben újabb érdekességeket találunk: választhatjuk a máshol is elérhető pre-paid rendszert, de lehetőség van a hitelkártyás, utólagos fizetésre is. Utóbbi esetben a hitelkeretünk idővel folyamatosan nő, ha mindig pontosan fizetünk, első alkalommal azonban 2.5 eurós költség elérésénél kell fizetni.
Fontos kiemelni, hogy versenytársaitól eltérő módon a Jajah nem kínál ingyenes hálózaton belüli (internetes) hívásokat. Ennek ellenére mégis ütőképes lehet a versenyben, hiszen élvezi a Sequoia Capital kockázati tőke társaság támogatását és igazgatóságában helyet kapott az ICQ társalapítója, Yair Goldfinger is.
Nincs más hátra (mivel a használat kliensprogram hiányában végtelenül egyszerű), össze kell hasonlítani a percdíjakat a versenytársak áraival! Mivel itt a saját számunkat is meg kell adnunk, a percdíjak eszerint is különböznek: (A táblázat adatai a 15%-os áfát tartalmazzák.)

Korábbi Voip körképünk összehasonlító táblázatával (Klikk ide!) összevetve látható, hogy az árak a legtöbb dimenzióban nem versenyképesek, a felhasználóknak így azt kell mérlegelniük, hogy mennyit ér számukra az egyszerűség, illetve mindenki eldöntheti, hogy minőség tekintetében melyik szolgáltató képes kielégíteni igényeit.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








