24 °C Budapest
A Ryanair Boeing 737-es utasszállító repülőgépe felszáll az eindhoveni repülőtérről. Hollandia - 2018. június 22.

3 000 euróra büntették meg a Ryanair egyik utasát: ezt követte el

2025. április 8. 19:44

A Ryanair ma (április 8., kedd) megerősítette, hogy több mint 3 000 euró értékű kártérítési igényt nyújtott be a lengyel bíróságon egy utassal szemben, aki 2024. január 9-én megzavarta a FR7124-es, Berlinből Marrákesbe tartó járatot. Az utas elfogadhatatlan viselkedése miatt a gépnek le kellett szállnia Sevillában, ahol az illetőt eltávolították a fedélzetről – ez 170 utas és 6 fős személyzet utazását zavarta meg feleslegesen. Elfogadhatatlan, hogy az utazni vágyó, kikapcsolódásra készülő emberek élményét egyetlen rendbontó viselkedése tönkreteheti. A Ryanair ezen felül 5 évre eltiltotta az utast a légitársaság járatain való utazástól, és jelentette az esetet a spanyol Guardia Civilnek is.

A Ryanair elkötelezett amellett, hogy minden utasa és a személyzet biztonságos, tiszteletteljes környezetben utazhasson, ahol nem zavarja meg az utazást néhány felelőtlen utas viselkedése. A Ryanair zéró toleranciát hirdet az utasrendbontással szemben, és továbbra is határozottan fellép minden olyan esetben, amikor a repülés nyugalmát és biztonságát veszélyeztetik.

A Ryanair szóvivője így nyilatkozott:

Elfogadhatatlan, hogy az utasok kénytelenek felesleges kellemetlenségeket elszenvedni egyetlen rendbontó személy miatt. Sajnos ez történt a januári Berlin–Marrákes járat utasaival is, amikor a gépet le kellett téríteni az útvonaláról, és Sevillában kellett leszállnia az egyik utas viselkedése miatt – az incidens következtében 3 000 eurós kár keletkezett. Most polgári pert indítottunk a kártérítés behajtása érdekében. Ez az eset csak egy a sok következmény közül, amellyel a rendbontó utasoknak szembe kell nézniük a Ryanair zéró toleranciás politikája nyomán. Reméljük, hogy ez a lépés elrettentő hatású lesz, és hozzájárul ahhoz, hogy utasaink és dolgozóink nyugodt, tiszteletteljes körülmények között utazhassanak.

 

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 20. szerda
Bernát, Felícia
21. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum KVÍZ - Teszteld a tudásod!
Naponta friss kvíz kérdések; tudáspróba; tesztek felnőtteknek.
Most nem