A novemberi hidegfront és a kedvező hóágyúzási feltételek hatására korán indult a síszezon Alsó-Ausztriában.
Tűzoltók százai küzdenek Horvátországban, Észak-Macedóniában, Görögországban, Albániában és Bulgáriában a pusztító erdőtüzekkel. Horvátországban csütörtökön reggelre már sikerült ellenőrzés alá vonni a helyzetet. A helyi tűzoltóság szerda esti tájékoztatása szerint a legkritikusabb helyzet Dalmáciában alakult ki Podgora és Tucepi települések térségében, a Makarska riviérán, Split és Dubrovnik között.
A Slobodna Dalmacija horvát lap szerint a lángokat alig 20 méterre sikerült megfékezni az első lakóépületektől Podgorában. Több mint 300 tűzoltó, hetven tűzoltósági jármű és repülőgép segítségével elejét tudta venni annak, hogy leégjenek a házak. Több tucat helyi lakost és turistát kellett biztonságba helyezni. A horvát hatóságok szerint a tűz egy helyi méhész gondatlanságából lángolhatott fel a Biokovo nemzeti park területén, amely épp Podgora és Tucepi között található. Mintegy 400 hektár zöldterület vált a lángok martalékává.
Egy másik erdőtűz Split városától 30 kilométerre nyugatra tombol Vrsine környékén. Itt mintegy 500 hektáron lángol az erdőség és a bozótos egy nehezen megközelíthető hegyvidéki régióban.
Észak-Macedónia csütörtökön kért segítséget az Európai Uniótól szintén erdőtüzek miatt. Sztojancse Angelov, a helyi katasztrófavédelmi hatóság vezetője egyben jelezte, hogy a helyzet súlyosbodása esetén a NATO-tól is segítséget kérhetnek.
A fővárostól, Skopjétól mintegy 60 kilométerre keletre pusztító erdőtüzek a héten komoly károkat okoztak házakban, egyes épületeket lakhatatlanná téve. Mindez helyi lakosok evakuálását is szükségessé tette, illetve egy idős lakos életét vesztette. Szlovénia és Csehország is bejelentette: tűzoltó-helikoptereket küld Észak-Macedóniába.
Görögországban az észak-macedón határon található Diran-tó és Évia szigetén lángolt az erdőség. A tűzoltóság mindkét helyen nagy erőket vetett be a tűz megfékezésére, azonban erős széllökések nehezítették erőfeszítéseiket.
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Bulgáriában szintén két nagyobb erdőtűz tombol, az egyik a görög határtérségben, a másik a Malesevszka-hegy térségében, az észak-macedón határon. A tűzoltóság szerint több tízezer hektár erdőség és mezőgazdasági terület érintett.
Albániában szintén tűzoltók százai fáradoznak egy nagyobb erdőtűz megfékezésén Shengjin térségében. A hadsereg alakulatai és önkéntesek is segítik a tűzoltást.
Vigyázz, mit veszel karácsonyra! Komoly veszélybe sodorhatja a légiközlekedést ez a közkedvelt kütyü
A HungaroControl és a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság közösen hívja fel a fogyasztók figyelmét a felelős vásárlás és használat fontosságára.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








