Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Csütörtökön indulnak a nagy akciók! Ha nem akarsz lemaradni a nap legfontosabb híreiről, vagy arról, milyen időre kell ma készülni, esetleg hogy hol érdemes intézni a bevásárlást, olvass el minden információt egy helyen a Pénzcentrumon. Nem csak a napi árfolyamot, a lottószámokat is megtudhatod! Mutatjuk, mit hoz ezen a héten a csütörtök, 2021. december 2.
Névnap
Melinda, Vivien
Friss hírek
- Csúnya időszak jön a hazai bankokban: mindenkinek fájni fog, ami ránk vár
- Ez a kőkemény rögvalóság: így termelődik újra a szegénység Magyarországon
- Nyugdíjkorhatár emelés jön Magyarországon: mutatjuk, kiket érint az új szabály
- Beindult a kamatemelés a hazai bankokban: ők az első fecskék
- Most minden magyar összerezzent: ekkora inflációra kell számítanunk jövőre, megszólalt Matolcsy is
- Itt a legújabb terv az elvándorlás megállítására: drasztikusan hozzányúlnának a minimálbérhez
Deviza árfolyam
EUR: 362.86 Ft
CHF: 348.09 Ft
GBP: 425.81 Ft
USD: 320.52 Ft
Skandináv lottó
A sorsolás dátuma: 2021. december 1.
A Skandináv lottó nyerőszámai a 48. héten emelkedő számsorrendben a következők:
4, 18, 19, 21, 22, 26, 30
Ezen a héten 1 telitalálat volt.
7-es találat: 1 db
6-os találat: 53 db
5-ös találat: 2252 db
4-es találat: 38832 db
Befektetés, tőzsde
OTP: 17890 Ft
MOL: 2446 Ft
RICHTER: 8635 Ft
Országos középtávú előrejelzés
2021.12.03: A frontális felhőzet északnyugat felől határozottan csökken, kisüt a nap, délután már csak a Tisza menti konvergenciában lehet több-kevesebb felhő. A front intenzív csapadékzónája (melyben az eső átmenetileg havas esőbe, tapadó havazásba válthat) a déli órákban keleti országrészt is elhagyja, utána már csak a konvergencia mentén fordulhatnak elő záporok, hózáporok. Az északnyugati, északi szél többfelé lesz erős. Hajnalban -2 és +4 fok valószínű, északon az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékekkel. A hőmérséklet csúcsértéke 2 és 6 fok között várható.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
2021.12.04: A nap folyamán nyugat felől fokozatosan megnövekszik, megvastagszik a magas-, illetve középszintű rétegfelhőzet, délutánra már beborítja az egész országot, átmeneti vékonyodások, szakadozások azonban lehetnek a felhőtakaróban. Több napsütés az ország keleti felén várható. Érdemi csapadék estig nem valószínű. Az északnyugati szél déliesre fordul és a Kisalföld térségében megélénkül, az északnyugati határ mentén akár erős lökések is lehetnek. Hajnalban országos, kemény fagyra lehet számítani, általában -8 és -3 fok közötti értékekkel, azonban a fagyzugokban ennél több fokkal hidegebb, a kissé szeles északnyugati tájakon néhány fokkal enyhébb is lehet. A délutáni órákban 0, +5 fokot mérhetünk.
Budapesti légszennyezettségi előrejelzés
A csapadékos időjárás hatására továbbra is kedvezően alakul a levegőminőség. (2021.12.02. csütörtök éjfélig)
Orvosmeteorológiai előrejelzés
Hullámzó hidegfront érkezik, meleg, majd hideg fronthatás várható. Fejfájás, migrén, fáradtságérzet, álmatlanság jelentkezhet. A reflexidő megnyúlhat. A felső légúti hurutos megbetegedések száma megnőhet. Halmozottabban észlelhetők az allergiás betegségek, illetve tünetek is. (2021.12.02)
Akciók
Ugye te is szívesebben vásárolsz be akciósan friss csirkemellből, idényzöldségekből, tojásból, tejből? Szeretnéd tudni, melyik boltban kapod meg féláron a sertéskarajt? Lapozz bele a Pénzcentrumon a Spar, Interspar, Tesco, Auchan, Lidl, Aldi és a Diego akciós újságjaiba! Ha nem szeretnél lemaradni az akciókról, kattints!
Már látni, jön a brutál fordulat az időjárásban: megismétlődhet a március 15-i óriási hókatasztrófa?
A meggyengült poláris örvény következtében rendkívül szélsőséges időjárási helyzet alakulhat ki Magyarországon.
-
Az Év Bankja 2025: mutatjuk a teljes listát, ők lettek a győztesek
Csütörtökön adták át a Mastercard díjait.
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







