13 °C Budapest
Summer background - blue sky with bright sun and thermometer

Kiderült, mikor robban az igazi kánikula: ez kemény menet lesz

2021. június 16. 10:20

A hét végén már 35-36 fok is lehet,  vasárnap jöhet a frissülés, melynek mértéke egyelőre még bizonytalan. 

A héten biztos és határozott melegedés megy végbe a légkörben: a kánikula kezdete - országszerte 30 fok feletti csúcsértékekkel - péntekre tehető, de már csütörtökön is sok helyen lesz 30-32 fok - adta hírül az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az előrejelzés szerint a hétvégén már 35-36 fokos maximumokat is mérhetnek, és helyenként a leghidegebb órákban is 20 fok felett alakul a hőmérséklet.

Ez azért is jó hír, mert tegnap kitört a nyári vakáció, és 1,5 diáknak megkezdődött a 10 hetes szabadság. Ezekben a napokban sok család kezdi meg a nyaralását: a Balaton vize Siófoknál jelenleg 20 fokos, ám ez a tartós meleg idő következtében tovább emelkedhet a hét végére.

A jelenlegi prognózisok szerint vasárnap estétől, hétfőtől felfrissülést hozó zivatarok érkezhetnek, de a frissülés mértéke még teljesen bizonytalan.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 8. szerda
Dénes
15. hét
Április 8.
A romák világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?