Nem az a fő baj, hogy kivonulnak időnként cégek a rájuk vonatkozó krolátozások miatt, hanem az, hogy sokan meg sem érkeznek Magyarországra.
Pénteken sem áll meg az élet attól, hogy közeleg a hétvége: a Pénzcentrum segít naprakésznek maradnod. Összegyűjtöttük a legfontosabb híreket, de az aktuális árfolyamokért, időjárásjelentésért, akciókért sem kell külön kattintanod, olvass el mindent egy helyen! 2021. február 19., péntek.
Névnap
Zsuzsanna
Friss hírek
- Kiderült az áruházi húspultok titka: ezzel etetnek minket a boltok
- Ezt minden szülőnek meg kell tanítania a gyerekének: nincs ennél fontosabb 2021-ben
- Sokkoló többlethalálozás: így fektette két vállra a koronavírus Magyarországot
- Betörők járják Budapest utcáit: erre portyáztak november óta
- Megszólalt az RTL Klub legújabb Cápája: nem voltam celeb, és nem is akarok azzá válni
- Már postázzák az oltási behívókat: így néznek ki, ezt kell kitölteni
- Súlyos áremelés a magánklinikákon: ennyiért vállal gyermeket a magyar elit 2021-ben
Deviza árfolyam
EUR: 358.71 Ft
USD: 296.57 Ft
CHF: 330.87 Ft
GBP: 414.48 Ft
Befektetés, tőzsde
BUX Index: 44046.56
OTP: 13340 Ft
MOL: 2240 Ft
RICHTER: 8720 Ft
Országos középtávú előrejelzés
Február 19. péntek: Többnyire erősen felhős vagy borult, egyes részeken tartósan párás lesz az idő, de délután nyugaton elvékonyodik, szakadozottá válik a felhőzet. A késő délutáni óráktól az ország északkeleti megyéiben, később északon és keleten másutt is előfordulhat gyenge eső. Az északi, északkeleti határvidék közelében ónos eső, a magasabban fekvő helyeken havas eső, havazás is kialakulhat. A délnyugati, déli szél elsősorban a Dél-Dunántúlon megélénkül, délutánra ott is mérséklődik. A legmagasabb nappali hőmérséklet jobbára 5 és 14 fok között alakul, de az északkeleti megyékben 5 fok alatt maradhat. Késő estére -1, +8 fok közé hűl le a levegő.
Február 20. szombat: Délelőtt általában közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, délutántól már csökkenhet az erősen felhős területek aránya, hazánk nagy részén kisüthet hosszabb-rövidebb időre a nap. A délelőtti órákban a középső és déli területeken elszórtan előfordulhat kisebb eső. Délutántól már nem valószínű csapadék. Estétől ismét sokfelé képződhet köd. Az Észak-Dunántúlon helyenként megélénkül a délkeleti szél. A csúcshőmérséklet általában 7 és 14 fok között alakul, ezen belül délnyugaton mérhetik a magasabb értékeket, ugyanakkor a tartósabban felhős, párás részeken 3, 6 fok valószínű.
Február 21. vasárnap: Éjjel, reggel sokfelé számítani kell ködre, illetve rétegfelhőzetre, amelynek nagy része napközben feloszlik. Emellett délelőtt kevesebb, délután több helyen hosszabb-rövidebb napsütés is várható. Estétől ismét kialakulnak és terjeszkednek a ködfoltok. Számottevő csapadék nem valószínű, de elvétve előfordulhat szitálás. Helyenként megélénkül a déli, délkeleti szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -5 és +4, a maximum-hőmérséklet általában 7 és 14 fok között alakul, de a tartósabban ködös helyeken csupán 3, 6 fokot mérhetnek.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Közlekedésmeteorológiai tájékoztató
Az éjszaka képződött köd északkeleten tartósabban megmaradhat, emiatt ott csak lassan javulnak a látási viszonyok. Csapadék csak a délutáni, esti órákban várható és akkor is inkább északkeleten, ott viszont esőre, a határ mentén ónos esőre, a hegyekben pedig havas esőre, hóra számíthatunk. Arrafelé emiatt csúszósak, síkosak lehetnek az utak.
Orvosmeteorológiai előrejelzés
Kettős fronthatás várható, ezért sokaknál tapasztalható fejfájás, koncentrációs-zavar, vérnyomás-ingadozás. A megnövekedő reakcióidő közvetett módon hozzájárulhat a balesetek kialakulásához.
Akciók
Ugye te is szívesebben vásárolsz be akciósan friss csirkemellből, idényzöldségekből, tojásból, tejből? Szeretnéd tudni, melyik boltban kapod meg féláron a sertéskarajt? Lapozz bele a Pénzcentrumon a Spar, Interspar, Tesco, Auchan, Lidl, Aldi és a Diego akciós újságjaiba! Ha nem szeretnél lemaradni az akciókról, kattints!
Vitézy Dávid bejelentette, ő lesz a legfontosabb államtitkára: komoly feladatokat kap a minisztertől
Vitézy Dávid, a Közlekedési és Beruházási Minisztérium leendő vezetője hétfőn bejelentette, hogy Tárkányi Zsoltot kéri fel a tárca parlamenti államtitkárának.
-
Videó: hogy kerül a magyar zöldség 24 órán belül a boltok polcaira?
A Pénzcentrum lépésről lépésre követi végig, hogy lesz a kertészetből indulva villámgyorsan friss áru az Aldi üzleteiben.
-
Technológia a kertedben: így automatizálhatjuk a kinti munkát (x)
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár
-
A tervezés hiánya vezet az ittas vezetéshez – derül ki a Bolt kutatásából (x)
A Bolt Magyarország legfrissebb kutatása rávilágít azokra a valós élethelyzetekre, amelyek az ittas vezetéssel kapcsolatos kockázatos döntésekhez vezetnek
-
Nemzetközi seregszemle, ismét együtt az ipar szereplői (x)
IPAR NAPJAI – MACH TECH – AUTOMOTIVE HUNGARY szakkiállítások 2026. május 18-21. között a HUNGEXPO-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








