Történelmi mélypontra süllyedt a Duna vízszintje Budapestnél: a folyó kedden reggel már csak 31 centimétert mutatott a vízmércén
Az OMSZ legfrissebb előrejelzése alapján ma is, szinte az egész országra veszélyjelzés van érvényben. Vannak olyan megyék ráadásul, ahol ez másodfokú készültséget jelent.
Továbbra is marad a csapadékos idő Magyarországon, az egész országra veszélyjelzés van érvényben zivatarok kialakulása miatt.

Két megyére ráadásul másodfokú figyelmeztetést adtak ki felhőszakadás veszélye miatt. Amin azt az OMSZ írja szinte az egész országra kiterjedően:
Figyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!
Míg a felhőszakadással érintett megyékben fontos azt tudni, hogy az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 50 mm-t meghaladó csapadék hullhat.
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Budapest csak nézi, ahogy elviszik a turizmusból származó pénzt: le kell térni az évtizedes tévútról
Budapest turizmusa válaszúthoz érkezett: a látványos fejlesztési ötletek, kampányok és városmarketing előtt először az alapokat kell rendbe tenni.
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. július 28. 10:02

Pénzcentrum | 2026. július 28. 08:14

Agrárszektor | 2026. július 28. 10:31




