Az őszi szünet idejére már 55 különböző országba vettek repülőjegyet a magyarok az adatok szerint. Az eddigi foglalások alapján a spanyol Alicantébe repülhetnek a legtöbben.
Elképesztő tempóban szórják a pénzt a legismertebb magyar hírességek. Hajdú Péterék például 4 millióért a Maldív-szigeteken, míg Kasza Tibiék 2,5 millióért Thaiföldön pihenik ki idén télen (is) a dolgos hétköznapokat. Eközben egy átlag magyar családnak főként belföldi pihenésre futja, és a statisztikák szerint mindezt fejenként maximum 90 ezerből kell megoldaniuk. Persze csak és kizárólag akor, ha sikerül egyáltalán ennyit megspórolni éves szinten.
Csak úgy repkednek a milliók, ha valamelyik magyar hírességről olvasunk a sajtóban. Nemrég a Bors készített egy nagyobb összeállítást, amelyben Hajdú Péter és Sarka Kata, Kasza Tibor és barátnője, valamint Varga Viktor, Liptai Claudia, és Bereczki Zoltán luxusutazását vették górcső alá. Mint írják, ők ugyanis nyaralási szokásaikban már hasonlítanak a világsztárokra: télen napsütötte és méregdrága helyeken pihennek.
Hajdú Péterék a Maldív-szigeteken vakációznak egy tengerparti luxusszállodában. A bulvárlap számításai szerint egy ilyen négyfős családi nyaralás ára a repülőjegyekkel együtt akár négymillió forint is lehet. De nem kerülhet kevesebbe Kasza Tiborék egy hónapos thaiföldi kiruccanása sem. Habár nem luxusszállodában, hanem egy szerény tengerparti házban laknak, egy ilyen hónap két főnek akár két és fél millió forintba is fájhat.
KATTINTS! Szexi fotók: ilyen bolt sem volt eddig Magyarországon
Varga Viktor szintén Thaiföldön múlatja az időt szüleivel. Elutazása előtt azt mondta, három hónapot akar a festői környezetben tölteni. Bár nem mindig szállodában alszik, a fentiek ismeretében három főnek minimum tízmillió forintot számolhatunk az útra. Velük azonban még egyáltalán nem ért véget a Bors rangos listája. Információik szerint Liptai Claudia jelenleg Ausztráliában lazít, Bereczki Zoltán pedig Indonéziában vészeli át az itthoni hideg napokat - ezen utazások ára is minimum egymillió forint lehet.
Mindez csak álom egy átlag magyar családnak
A Magyar Turizmus Zrt. tavaly nyáron publikált felmérése szerint a magyar családok többségének maximum belföldi pihenésre futja. A lakosság mintegy 70 százaléka a határokon innen tervezi a feltöltődést, közülük minden harmadik a Balatont választja. Ráadásul azok sem mennek feltétlenül messzire, akik külföldi utazásra készülnek. A legnépszerűbb úti cél Horvátország, amit Görögország, Olaszország, Románia (Erdély) és Bulgária követ.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Ráadásul a legtöbb családnak erre a néhány napos feltöltődésre is úgy kell összekuporgatnia a pénzt. A KSH legfrissebb adatai szerint ugyanis a nettó átlagkereset Magyarországon 154 500 forint; ezen belül a fizikai munkát végzők 105 700 forintot, míg a szellemi foglalkozást űzők 209 100 forintot vihetnek haza.
Nos, ebből nemhogy egy Hajdúék féle luxuspihenésre nem futja, de néha még a legalapvetőbb dolgokra se. Az állandó költségek ugyanis jelentősen megterhelik a családi költségvetést. A statisztikák szerint a legnagyobb terhet a lakásfenntartási kiadások jelentik; a gáz-, a villany- és a vízszámla egy kétgyermekes család esetében akár a 70 ezer forintot is meghaladja, nem beszélve az egyéb tételekről (közös költség, TV, telefon, internet, stb.).
Emellett a magyar családok százezreit sújtják különböző hitelek, néha egyszerre több is (lakáshitel, autóhitel, személyi kölcsön, stb.). A törlesztőrészletek pedig havi szinten átlagosan 50-60 ezer forintnál többet is kitehetnek. Mindehhez jönnek még hozzá az élelmiszerre, a közlekedésre, a ruházkodásra, a gyógyszerekre, vagy éppen a biztosításokra fordított összegek. Így tehát az sem meglepő, hogy felmérések szerint a legtöbb magyar család azért nem képes takarékoskodni, mert többnyire már az is nagy siker, ha nem futnak ki minden hónapban a költségvetésből.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Tudatos döntések és kiszámíthatóság (x)
A dm döntési folyamataiban kiemelten fontos szerepe van a fenntarthatóságnak.
-
Hogyan támogatja az innováció a fenntarthatóságot? (x)
A jövő társadalma akkor lesz fenntartható, ha a tudásba fektet
-
Évek óta licitálnak egymásra a spórolásban az árharcos multi kiskereskedelmi láncok (x)
Több 10 milliárdot fordítanak havonta az árak letörésére és évente a bérek emelésére
- Elhunyt a legendás győri professzor
- Hegyi-Karabah: „a béke nem összekeverendő a tűzszünettel”
- Esztergomi részletek: "egy flexszel vágta el a gázpalackot, 8-10 métert repültek az emberek"
- Brüsszelhez fordul Sepsiszentgyörgy medveügyben
- Indokolatlan lenne a szigorítás a jogosítványoknál a szakjogász szerint
- Már látható a World Press a Nemzeti Múzeumban
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


