Busz, strand, gyógyvíz, 9900 forint. Ez most komoly? Miközben máshol bezárnak a strandok, ez a dunántúli fürdő inkább házhoz megy a vendégekért...

Érdemes felkészülnünk, hogy az előrejelzések szerint jelentősen drágulni fog júliustól a fürdőzés. A budapesti fürdőkben mindig is óriási volt a forgalom, de a járvány előtti eredményeket nem tudták megismételni, így a Világgazdaság információi szerint akár 20 százalékos áremelés is jöhet.
Elkerülhetetlenné vált az áremelés a fürdőkben, miután a budapesti fürdővállalat villamosenergia költsége az elmúlt egy évben 235 százalékkal, a gázköltsége 273 százalékkal nőtt, ami mellett a munkaerő megtartása érdekében átlagosan 16,7 százalékos béremelés történt.
Az energiaár-robbanás, az élet minden területét érintő folyamatos áremelések és a munkabérköltségek jelentős növekedése ellenére a tavalyi áron adja a fürdőbelépőket a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt., (BGYH) amely önkormányzati tulajdonú vállalatként a kormány határozata értelmében június végéig nem emelhet árat. Ez az idén már 750 millió forint kiesést okoz
– mondta el Szűts Ildikó, a vállalat vezérigazgatója. Hozzátette: "A belföldi vendégek a nemrég megújított bérletrendszerrel és az egyre népszerűbb Zsigmondy Klubkártyával mintegy 60 százalékos kedvezménnyel tudnak fürdőbe járni."
Ezért a jegyárstop végével, azaz júliustól Budapest történelmi fürdőiben várhatóan 20 százalékos jegyáremelés fog bekövetkezni, míg a hazai vendégkörre fókuszáló strandokon 8,7 százalékkal drágulhatnak a jegyek. Ehhez tartozik hozzá, hogy több fürdőnek a felújítása is megkezdődik az idén: a Gellért fürdőt végül nem májusban, hanem augusztusban zárják majd le, míg a Rác fürdő műszaki állapotának feltérképezése is megkezdődött, amit jövőre terveznek átadni.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


