Szeged, 2022. szeptember 22.Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója beszédet mond a 60. Közgazdász-vándorgyûlés megnyitóján a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központban 2022. szeptember

Eldőlt Csányi Sándor sorsa az MLSZ élén: erre készülhet a sportvezető

MTI
2025. május 9. 14:33

Mind a szövetségi kapitány, mind Csányi Sándor MLSZ-elnök készülhet az újabb ötéves terminusára, miután mindketten bizalmat kaptak.

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) pénteken további öt évre bizalmat szavazott Csányi Sándor elnöknek a Telkiben zajló küldöttközgyűlésén. A 72 éves sportvezetőt egyedüli jelöltként egyhangúlag választották meg ismét az MLSZ élére, melyet 2010 óta irányít. Az elnökségben történt némi változás, Balogh Gabriellát, Bánki Eriket, Dankó Bélát, Garancsi Istvánt, Nyilasi Tibort és Török Gábort is újraválasztották, Berzi Sándor és Anthony Radev helyére pedig Juhász László, Hoszné Nagy Tímea és Lőw Zsolt (jelenleg a Gulácsi Péter és Willi Orbant is foglalkoztató német klub, a Red Bull Leipzig vezetőedzője) került. A vezető testület létszáma így kilencfősre nőtt.

A tisztújítás mellett a 76-ból megjelent 58 küldött - egy nem szavazat és két tartózkodás mellett - elfogadta a szövetség 2025 és 2030 közötti stratégiai programját, amelynek sarkalatos pontja volt a 2026/27-es szezontól bevezetésre kerülő új ösztönző rendszer. Ennek értelmében az 500 millió forintos központi támogatáshoz az élvonalbeli csapatokban a mérkőzéseken átlagosan minimum öt magyar játékosnak kell egyszerre a pályán lennie, közülük legalább egy 21 éven alulinak. Kiemelte, jelenleg 325 millió jár annak a klubnak, amely betartja az úgynevezett fiatalszabály, és azok az egyesületek megkapják a különbözetet, amelyek már a következő idényben megfelelnek az új előírásoknak. Azt reméli, hogy a 2026/27-es idénytől mind a 12 klub teljesíti a feltételeket.

Nem elfogadható, hogy az elmúlt 15 évben rengeteg pénzt használtunk fel és van olyan csapat, amelyben alig van magyar játékos

- indokolta az új rendszer bevezetését Csányi az egyórás előadásában, melyben arra is kitért, hogy a TAO-pénzek odaítélésében is diszkriminálhatják azokat a klubokat, melyek nem tartják be ezeket az irányelveket. A másodosztályt érintő újítás, hogy az NB II-ben csak magyar vezetőedző lehet és két U20-as játékost kell szerepeltetni a támogatáshoz, amelyhez eddig is kikötés volt, hogy külföldi futballistát nem lehet foglalkoztatni.

Az újraválasztott sportvezető azt is bejelentette, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány 2030 júniusáig hosszabbított. Erről korábban már mi is írtunk:

Csányi kifejtette, a klubok az OTP Bank Liga jelenlegi, háromszor 11 fordulós lebonyolítását támogatják, ezért egy évig marad a mostani rendszer, még ha az nem is teljesen igazságos. Hozzátette, még egyszer megvizsgálják, hogy 22 kör után alsó- és felsőházra bontsák a mezőnyt, de az MLSZ el tudja fogadni, hogy további öt évig ne legyen változás.

A közgyűlés utáni sajtótájékoztatón az MTI érdeklődésére elárulta, személy szerint ő idegenkedik a rájátszástól, de nem tudja megmagyarázni miért. A másik megoldás, a létszámnövelés által pedig kevesebb pénz jutna az együtteseknek, így romlana a versenyhelyzetük az európai színtérre kilépve. Az MLSZ elsőszámú vezetője szerint az bevált, hogy az NB I-et 12, az NB II-t 16 csapat alkotja, ezzel kapcsolatban kiemelte, a magyar bajnokság az európai rangsorban nyolc helyet javítva 24. helyen áll, ebben pedig nagy szerepe van az FTC-nek.

Megjegyezte, a nézőszámot nem sikerült olyan mértékben növelni, ahogy szerették volna, de azért így is 2800-ról 4300-ra emelkedett az élvonalban. Azt is elárulta, hogy bár az osztályozó bevezetése felvetődött, viszont azt elvetették, mert nem azonosak a feltételek pénzügyileg és a külföldi labdarúgók foglalkoztatásában az első és a másodosztályú klub esetében.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el,  havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Óriási utat tett meg a férfi válogatott, 2016-ban 44 év után kijutott az Eb-re, azóta pedig állandó résztvevő. Noha a 2024-es, németországi kontinensviadal nem sikerült jól, nincs mese, ki kell jutni a világbajnokságra, ez nem kérdés. Ha négy évvel később lennénk, akkor majdnem biztos, hogy kijutnánk, de most van bennem kétely, mert nem szerencsés a sorsolás

- utalt arra Csányi, hogy Portugáliával szerepel azonos selejtezőcsoportban a magyar válogatott és csak az első helyezett kvalifikálja magát közvetlenül a 2026-os vb-re, a második pótselejtezőre kényszerül.

Talán Rossinak is könnyebb lesz a helyzete a jövőben, mert több magyar lesz az élvonalban

- jegyezte meg.

címlapkép: Rosta Tibor, MTI/MTVA 

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 14. szerda
Bonifác
20. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum KVÍZ - Teszteld a tudásod!
Naponta friss kvíz kérdések; tudáspróba; tesztek felnőtteknek.
Most nem