A paksi atomerőmű sziluettje fekete-fehérben .Magyarország,Európa.

Mi folyik itt? Újabb váratlan műszaki meghibásodás történt a Paksi Atomerőműben

2024. október 14. 15:01

Vasárnap este 8 óra után 12 perccel "műszaki berendezés meghibásodása miatt 185 MW teljesítménykiesés történt" az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2. blokkján – szúrta ki a Portfolio.

A rövid tájékoztatás szerint "a szakemberek a hiba elhárítását követően megkezdték a blokk felterhelését, amely azóta újra névleges teljesítményen üzemel".

Mivel az üzemi esemény, a váratlan teljesítményváltozás elérte a 100 MW-ot, így az Országos Atomenergia Hivatal is kiadott róla hétfőn délelőtt egy rövid tájékoztatást. Eszerint vasárnap este "szekunderköri meghibásodás történt", amelynek "elhárítása után a blokkot 22 óra 53 perckor névleges teljesítményre hozta az üzemeltető személyzet". Hangsúlyozzák, hogy

a meghibásodás nem veszélyeztette a blokk biztonságát, a tevékenységnek környezetre gyakorolt hatása nem volt.

A vasárnap esti váratlan hiba a péntek hajnali váratlan műszaki hibát követte, amely szintén a 2. blokknál történt. Azt is néhány óra alatt el tudták hárítani a szakemberek, ahogy a vasárnap estit is. Volt azonban a kettő esemény között,

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Ezek mind jól látszanak a MAVIR alábbi, a villamosenergia termelési mixet bemutató ábráján, amelyen péntek hajnalban a blokk teljesítményének fele, 250 MW teljesítmény esett ki, aztán vasárnap este 185 MW, és a kettő között vasárnap kora délután szintén volt egy 250 MW közeli teljesítmény visszafogás.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. augusztus 1. péntek
Boglárka
31. hét
EZT OLVASTAD MÁR?