4 °C Budapest
Scene from Budapest at end of June from Batthyányi square to Hungarian Parliament and flooding Danube

Árvízvédekezési készültséget rendelt el Budapesten Karácsony Gergely: ekkor éri el a fővárost a durva árhullám

2024. június 4. 15:35

Karácsony Gergely főpolgármester – az Országos Vízjelző Szolgálat előrejelzése alapján – az érkező árhullám miatt első fokozatú árvízvédekezési készültséget rendelt el Budapesten négy árvízvédelmi szakaszra - közölte Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala. Az első fokozatú készültség során a vízügyi szakemberek a biztonságos ivóvízellátás fenntartásához, illetve a csatornarendszer zavartalan működéséhez szükséges műszaki intézkedéseket teszik meg; az a lakosság számára érzékelhető változásokkal nem jár.

A jelenlegi előrejelzések alapján a Duna vízszintje június 6-áról 7-ére virradó éjszaka érheti el azt a szintet, amikor az alsó rakpartokat le kell zárni, ezért június 6-án 0 órától tilos lesz a megállás az alsó rakpartokon. A Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság várhatóan június 6-án délutántól a még az alsó rakparton parkoló autókat elszállítja, amelyről a mai naptól a parkoló autók szélvédőjén kétnyelvű tájékoztatást helyez el. Az alsó rakpart forgalom elől való lezárására előreláthatólag június 6-án 20 órától lesz szükség.

Az előrejelzések alapján a következő napokban magasabb fokozatú árvízvédekezési készültség elrendelésére is sor kerülhet. A főpolgármester a vízügyi szakembereknek és a közszolgáltató vállalatok munkatársainak az árvízi védekezésben való közreműködésért, a budapestieknek pedig a megértésükért előre is köszönetet mond.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 9. hétfő
Abigél, Alex
7. hét
Február 9.
Pizza világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?