A legnagyobb online piactereken mesterséges intelligenciával létrehozott, a valóságban nem létező növények fotóival tévesztik meg a vásárlókat.
Közel 28 millió forintos kárt okozott 2006 és 2013 között egy mosonmagyaróvári pénzintézet kirendeltségvezetője, aki ellen üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség - írja közleményében a győri főügyészség.
A vádlott, egy 57 éves nő lakásépítési és -vásárlási, valamint gyermek után járó támogatáshoz szükséges formanyomtatványokat küldött a fiókból a központba. Takács Péter főügyész közleménye szerint az igénylésekre
- vagy nagyobb összeget írt, mint amit az ügyfelek akartak és tudtak,
- vagy létező ügyfelekről írt hamis adatokat
- de olyan is volt, hogy teljesen kitalált emberek nevében igényelt szocpolt.
A Magyar Államkincstár az összegeket átutalta, a vádlott pedig azokat szépen átutalta a saját számlájára, mind a 27,7 milliót. Ez 2006-tól egészen 2013-ig ment így, ebben az időszakban 25 alkalommal igényelt valaki más nevében és tett el támogatást a vádlott, aki ezért 2-12 évig terjedő büntetést kaphat.
-
Új városnegyed születik Angyalföldön: a befektetők már rá is ugrottak
Rózsahegyi Zsanettet, a Láng Negyed projektvezetőjét a barnamezős beruházásról kérdeztük.
-
Videó: ez történik a Rossmann 20 milliárdos központjában, mielőtt feltöltik a polcokat
Így dolgoznak a félautomata rendszerek a háttérben.
-
A fiatalok döntöttek: ezt várják el egy bankszámlától (x)
A Gránit Bank friss elemzése szerint a Z generáció számára a feltétel nélküli díjmentesség, a virtuális bankkártya és a piaci középárfolyamon történő devizaváltás jelentik a legnagyobb vonzerőt bankszámla-választáskor.
-
Több, mint 70 kuponnal érkezik a SPAR új kuponakciója (x)
Akár a nyaralásra készülsz, akár a nyári szünetet szeretnéd egyszerűbben és kedvezőbben megoldani, most érdemes figyelni a SPAR új kuponakciójára.







