Mindenki számára fair megoldást keres a rezsistop munkacsoport - mondta az energiaügyi miniszter hétfőn Budapesten
Péntektől ismét emelkedik négy-négy forinttal a benzin és a gázolaj ára. Ez azt jelenti, hogy a benzint és a gázolajat is átlagosan 425-426 forintos literenkénti áron tankolhatjuk majd.
Péntektől bruttó négy forinttal emeli a MOL a benzin nagykereskedelmi listaárát, a dízel ára pedig szintén 4 forinttal emelkedik. Mindez azt jelenti, hogy az olajtársaság a benzin literjét bruttó 402,6, a gázolajét pedig bruttó 403,6 forintért adja majd a kiskereskedőknek. Bár az egyes kutak árképzése egymástól eltérő, az autósok nagyjából ugyanilyen mértékű változással (4 Ft-os benzinár és 4 forintos gázolajár-emelkedés) szembesülnek majd péntektől az állomásokon. Ez azt jelenti, hogy a benzint és a gázolajat is átlagosan 425-426 forintos literenkénti áron tankolhatjuk majd.
Az egy évvel ezelőtti szintekhez képest a benzin literjét 15 forinttal, a gázolajét 9 forinttal drágábban vásárolhatjuk meg, ami a benzin esetén 3,7 százalékos, a dízel esetén pedig 2,2 százalékos áremelkedésnek felel meg.
NEKED AJÁNLJUK
Ajánlatunk
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Otthon legolvasottabb
1
2
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. január 26. 13:01

Pénzcentrum | 2026. január 26. 12:15

Agrárszektor | 2026. január 26. 14:31




