Az érdemi változásokhoz olyan kérdésekről is nyíltan kell beszélni, amelyeket a hazai politika eddig igyekezett elkerülni.
Pintér Sándor belügyminiszter nem aggódik amiatt, hogy a státusztörvény elfogadása után ezres nagyságrendben mondhatnak fel a tanárok, a kormány pedig közben komoly pénzekkel támogatta meg az iskolaőri hálózat bővítését – szúrta ki a Telex a csütörtök esti közlönyben.
Megjelent egy Orbán Viktor kormányfő álltal jegyzett határozat, amely szerint az iskolaőri hálózatot kell fejleszteni. Ezért a kabinet egyetért az állomány 295 fős növelésével. Varga Mihály pénzügyminiszternek erre idén 654,5 miliió, jövőre pedig 1,2 milliárd forintot kell biztosítania a költségvetésben a Belügyminisztériumnak.
A rendőrség oldalán elérhető toborzó szerint a Pest megyei, illetve fővárosi iskolák őrei bruttó 306 400, vidéki kolégáik 296 400 forintos bérre és évi bruttó 200 ezer forintos cafetériára számíthatnak.A márciusi adatok szerint 571 iskolában 608 iskolaőr teljesített szolgálatot. A rendszer 2020. szeptember elsejei bevezetése óta összesen 618 esetben intézkedtek, négy esetben viszont az iskolaőr ellen indult büntetőeljárás.
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Új női-férfi ügyvezető párossal és történelmi beruházással erősít a Rossmann Magyarország (x)
2026. július 1-től Szimeiszter Éva és Váradi István közösen vezetik a Rossmann Magyarországot.
-
A folyamatosan fejlődő Audax megújítja vállalati arculatát (x)
Több mint energia – intelligens menedzsment, hogy ügyfeleik arra fókuszálhassanak, ami igazán számít
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








