23 °C Budapest

Megszűnhet a földrajz a szakgimnáziumokban

Pénzcentrum
2016. április 21. 10:03

A szakgimnáziumok többségében megszűnhet szeptembertől a földrajzi ismeretek oktatása - írja a Népszabadság.

A köznevelés átlakításának egyik vitatott ponja a szakgimnáziumok létrehozása, ahol a jövőben megszűnne a földrajzoktatás.

Nagyon durva támadás ez a tudományunk ellen, hiszen gyakorlatilag kizárják a földrajzot az ország kilencszáz középiskolájának zöméből

- mondta Szilassi Péter, a Szegedi Tudományegyetem természeti földrajzi és geoinformatikai tanszékének docense, a Magyar Földrajzi Társaság választmányi tagja. A szakember szerint a földrajzi ismeretek az általános műveltség részét képzik, ráadásul azzal, hogy kevés iskolában tanítanák, még a jövőbeni szakemberek képzését is megnehezíti a tervezet.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 16. kedd
Jusztin
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. június 16. 16:43