A tervezett infláció mértékével egyező nyugdíjemelésre tesz a kormány javaslatot.
Kiderült: ennyivel emelkedhetnek a nyugdíjak jövőre
Beterjesztették a kormányjavaslatot a jövő évi nyugdíjakról: előfordulhat, hogy veszítenek reálértékükből a járadékok.
Egy kedden benyújtott kormány-előterjesztés szerint a jövő évi nyugdíjemelés mértéke 0,9 százalék lesz. Ez azt jelenti, hogy az átlag nyugdíj alig ezer forinttal nőhet jövőre. A dokumentum véleményezésére egyébként két nap van, vagyis egy héten belül megszavazhatják a javaslatot.
Ez egyébként megegyezik a korábban várakkal, a nyugíjemelés mértékét ugyanis az elmúlt években a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) infláció előbecslése határozta meg, amely 2017-re 0,9 százalékos. Lényeges, hogy a jegybank becslése szerint jövő évben akár 2,3 százalékos is lehet a fogyasztói árindex növekedése, vagyis előfordulhat, hogy a nyugdíjak reálértéke csökkenni fog, ha így fogadják el a javaslatot.

Egyre mélyül a nyugdíjszakadék: ebben a megyében 50 ezerrel kapnak kevesebbet az idősek a pestieknél
A budapesti átlagnyugdíj 30 ezer forintnál is több, mint országosan, Bács-Kiskun megyében pedig harmadával kevesebb az átlagos összeg, mint a fővárosban.
Hatalmas siker a birsalmafa-örökbefogadó program, az a cél pedig, hogy közösséget építsenek, egyre inkább beérni látszik.
Sokakat vonz az, hogy a saját főnöke legyen, ráadásul többen éreztük már úgy, hogy olyan ötlettel rukkoltunk elő, ami tényleg felpörgetné a piacot.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
-
Jó, ha tudjuk: ezek az árulkodó jelek, ha csalók akarják megszerezni a pénzünket
Az OTP szakértője szerint a legprofibb próbálkozást is felismerhetjük néhány apróságról.
- Teljesen új azonosítási mód jöhet a mobiltelefonoknál
- Mekkora az esélye egy újabb Csernobilnak?
- Használtautó-piac: visszatér a hiánygazdaság, itt a spekuláció
- Szép summáért ad túl a Real Casemirón
- Tíz hónap után újra teljes sebességgel közlekedhetnek a vonatok egy zsúfolt szakaszon
- Itt a honvédség döntése a szombati légi parádéról
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


