26 °C Budapest

A Survivor győztese elárulta: ezzel a bombabiztos taktikával zsebelte be a 20 milliót

2018. november 10. 16:02

A 27 éves sportoló, Dávid nyerte meg az RTL Klub Suvivor nevű játékát, 20 millió forintot nyert kitartó játékával. Tudatosan hajtott a győzelemre, minden ennek rendelt alá a játék során. Azt is elárulta, mire költi majd a nyereményét.

"Boldog vagyok, de leginkább elégedett, a sportolói énemből fakadóan a kitartás nálam alapvetés, és nem is fogok bele olyan versenybe, amiről nem gondolnám, hogy megnyerhetem" - nyilatkozta Dávid a Blikknek.

Úgy érkezett a játékba, hogy tudta, neki van kitalálva ez a műfaj és meg is nyerheti. Egy céllal ment ki, erre épített fel mindent. Elárulta, hogy ugyan érdekli a nézők reakciója is, de semmit sem csinálna másképp.

Arra kérdésre, hogy mire költi majd nyereményét, úgy válaszolt, hogy egyelőre még nem kell hozzányúlnia, de a későbbiekben majd jó kiindulóalap lesz a tervei megvalósításához. Imád utazni, így lehet, hogy a világ felfedezésére fogja fordítani ezt a pénzt.

Egyre tudatosabbak a magyar fiatalok?

A19 és 29 év közötti fiatalok megtakarítási viselkedése nagyon különböző. 27 százalékukra jellemző a leginkább tudatos attitűd, ők minden hónap elején félretesznek egy adott összeget. Fordítva gondolkozik minden ötödik fiatal: ők a hónap végén megmaradt pénzt teszik el, 31 százalék pedig csak alkalmanként takarít meg, amikor épp úgy alakul, hogy maradt pénzük a hónap végén - derül ki a K&H ifjúsági indexéből.

A maradék 22 százalék úgy nyilatkozott, hogy semmilyen módon nem takarít meg. A megtakarítások hiánya leginkább a munkanélküliekre (43%) és a nyugati megyékben élőkre (31%) volt jellemző, legkevésbé pedig Budapestre, ahol csak 13 százalék nem tesz félre valamilyen összeget minden hónapban

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Összességében megtakarítással a megkérdezett fiatalok 44 százaléka rendelkezett, ami illik a 2017 hasonló időszaka óta tapasztalt mérsékelten növekvő tendenciába. Az aktív keresők esetében ennél természetesen magasabb az arány, 52 százalékuk rendelkezik megtakarítással.

A K&H ifjúsági indexe szerint, ami a megtakarítási célt illeti, a legtöbben azok a fiatalok voltak, akik lakásvásárlást említettek megtakarítási célként (51%). Nagymértékben nőtt azok aránya, akik nem említettek konkrét célt, csak általános tartalékot, ők tették ki a megkérdezettek 43 százalékát.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. május 5. 12:54
Életbiztosítást kötni komoly felelősségvállalás: azt ígérjük szeretteinknek, hogy halálunk esetén ne...
MEDIA1  |  2026. május 5. 12:22
Még meg sem történt a kormányváltás, de a Gazdasági Versenyhivatal mégis úgy döntött, hogy megvizsgá...
Holdblog  |  2026. május 5. 09:37
Magyarország GDP-arányos adóssága csökkent ugyan, de a régiós rangsorban végig a legmagasabb maradt....
Buxelliott  |  2026. május 4. 18:54
Immár négy éve menetel a bux, két nagyobb korrekciót közbeiktatva, megháromszorozva az értékét. Jogg...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 5. kedd
Györgyi
19. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. május 5. 14:29
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom