Egyes bankoknál akár 380 ezer forint jóváírás is elérhető, de ezért komoly feltételeket kell teljesíteni.
Több mint félmillióval kevesebb bankszámla van ma hazánkban, mint a tranzakciós illeték 2013-as bevezetése előtt - írja a Világgazdaság.
520 ezer bankszámlával kevesebb van Magyarországon a tranzakciós illeték 2013-as bevezetése óta a jegybanki adatok szerint; jelenleg 9,32 millió számlát tartanak számon. Ugyan csak 2010 óta vezetik ezt a statisztikát az MNB-nél, azonban azóta még nem volt ilyen kevés számla hazánkban.
A megmaradt számlákat aktívabban használják a tulajdonosaik, ötből négyhez netbanki szolgáltatást igénybe vesznek, öt éve ez az arány csupán 60 százalékos volt. A tranzakciók száma is nőtt, tavaly 100 millió ügyletet bonyolítottak 37 ezer milliárd forint értékben. A csoportos beszedési megbízás az egyik legnépszerűbb tranzakciós forma, ebből 2015-ben 39 millió volt, 440 milliárd forint értékben.
Ráébredtek a kőkemény igazságra a magyar fiatalok: tömegével teszik ide a pénzüket, jó lóra tesznek?
Az öngondoskodási piacot átalakító új szabályok nagymértékben növelték a termékek rugalmasságát.
Tényleg kivezethetik az ötforintosokat? Elképesztő javaslat érkezett: Varga Mihálynál pattog a labda
Az elinflált ötforintosok kivezetését és az ötvenezres címlet bevezetését szorgalmazzák.
-
Itt működünk, itt adózunk, több mint 710 milliárdot fizettünk be a költségvetésbe (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








