A fővárosi folyamatokat egy új mutató, az árazási korrekciós index követi nyomon.
Bérükről vallottak a Fülöp-szigeteki vendégmunkások: ennyit kapnak valójában a magyar gyárakban
Egy sor kedvezmény illeti meg a vendégmunkásokat, a munkaközvetítő pedig sok mindent kifizet helyettük.
Vegyészmérnök és más, kimondottan értelmiségi munkakörből érkező is simán beáll gyári munkára egy idegen országban, ha jobb a fizetés, mint otthon - ez derült ki a Deutsche Welle videójából, amit két, hazánkban munkát talált fülöp-szigeteki vendégmunkásról forgattak. Elhangzott, tavaly nettó 550 eurós (215 ezer forintos) keresettel csábították a filippínó munkásokat Magyarországra egy hirdetésben gyári vagy mezőgazdasági területre. A videóban megszólalt egy fülöp-szigeteki munkaközvetítő, aki szerint bár Ausztriában sokkal jobb fizetéseket kínálnak, a magyarországi munkákra is bőven van jelentkező.
A riportban elmondták, hogy közvetítőn keresztül találtak a magyarországi munkalehetőségre, akik fizetik a repülőjegyüket, vízumot, biztosítást. Emellett kapnak étkezési hozzájárulást és ingyenes wifi-hozzáférést, aminek az otthon maradt rokonokkal való kapcsolattartás miatt örülnek nagyon. Azt is elmondták: szeretnek itt dolgozni, a magyarok kedvesek velük.
Több mint 10 ezer fülöp-szigeteki vendégmunkás dolgozik Magyarországon, az ukránok, a szerbek és a vietnámiak mögött a 4. legtöbb dolgozó innen érkezik.
Leépítés jön egy német autóipari cég magyarországi vállalatánál: rengeteg dolgozó kerülhet az utcára
200 fejlesztési pozíció megszüntetését tervezi magyarországi működésében a thyssenkrupp Automotive Technology
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.
-
Rengeteg magyarnak könnyítheti meg az életét ez az új app: sokan nem is tudják, mennyit nyerhetnek vele
Egyetlen applikációban kezelhetők a különböző bankszámlák.







