A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
Nagyon könnyen el tudnak helyezkedni a magyar frissdiplomások - írja a hvg.hu.
A frissen diplomát szerzett magyarok 84,7 százaléka gyorsan el tudott helyezkedni, ezzel az aránnyal pedig a magyar mutató a kilencedik legjobb az uniós országokon belül. Az EU-átlag 80 százalék. A statisztika azokat a 20-34 év közöttieket vette figyelembe, akik 3 évnél nem régebben diplomáztak, illetve nem valamelyik másik iskolába mentek tovább.
Az EU-n belül Máltán a legjobb a helyzet, ahol a frissdiplomások 95 százaléka gyorsan el tudott helyezkedni. A szigetországot Németország (91%), Hollandia és Csehország (90-90%) követi. Ugyanakkor Görögországban és Olaszországban rendkívül rossz a helyzet, mivel az ottani frissdiplomások alig több mint a fele tudott elhelyezkedni.
Leépítés jön egy német autóipari cég magyarországi vállalatánál: rengeteg dolgozó kerülhet az utcára
200 fejlesztési pozíció megszüntetését tervezi magyarországi működésében a thyssenkrupp Automotive Technology
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







