Az egyetlen év, amikor visszaesés volt tapasztalható a reálbérek tekintetében, 2023 volt.
Egy állásinterjú mindig stresszel jár: vajon megfelelően öltöztünk fel? Felkészültünk rendesen? Ilyen feszült légkörben viszont hajlamos az ember ostobaságokat beszélni és kérdezni. Összeszedtük, mi az a 10 mondat, amit jobb elkerülni, ha tényleg nagyon szeretnénk megkapni az állást.
Az álláskeresés nem könnyű: állandó stresszel jár. Aki munkanélkül van otthon, az az ideje nagy részét álmai munkájának keresésével tölti: önéletrajzokat küldözget, és ha szerencséje van, állásinterjúkra rohangál.
Készül a találkozóra, sokan kicsípik magukat és rettentően izgulnak, mit és hogy mondjanak, miről beszéljenek majd. Az első benyomás pedig fontos, hiszen rengeteg érkeznek egy meghirdetett állással kapcsolatos interjúra, és a HR-es vagy a főnök, aki leendő alkalmazottját keresi, nagyon sok emberrel találkozik. Egy idő után az arcok és az önéletrajzok összefolynak. Épp ezért az amerikai Forbes magazin szakírója azt mondja, a legfontosabb, hogy magabiztosak legyünk az interjún, ne legyünk csendesek, visszafogottak, tegyünk róla, hogy emlékezzenek ránk.
A szakember szerint a legnagyobb hiba, amit elkövethetünk, ha túl alázatosak, meghunyászkodók vagyunk. E mellett kiemelte, hogy bizonyos mondatok a végünket jelenthetik. Tökéletes válasz egyetlen, az állásinterjún elhangzó kérdésre sincs, de van olyan mondat, amit érdemes kerülni, ha meg akarjuk kapni az állást. Ezek a következők:
- 1. Ha felvesz, ígérem, remek munkát végzek majd!
- 2. Nem igazán értek ehhez, de nagyon gyorsan tanulok!
- 3. Tényleg, nagyon-nagyon szeretném megkapni ezt az állást!
- 4. Mindig nagyszerű visszajelzéseket kapok a teljesítményértékeléskor.
- 5. Keményen dolgozom, nincs problémám az éjszakai vagy hétvégi munkavégzéssel.
- 6. Ennyit kerestem az előző munkahelyemen, de hajlandó vagyok tárgyalni a bérről.
- 7. Hány jelentkezővel fog még beszélgetni?
- 8. Ön szerint alkalmas vagyok a munkára?
- 9. Szükségem van az állásra.
- 10. Remélem megfelek az elvárásainak!
A szakember megjegyzi, ez már nem egy iskola, ahol meg kell felelni a tanárok elvárásainak, felelősségteljes felnőttként kell viselkedni.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A vezetők nem fognak felvenni valakit csak azért, mert megsajnálják, a lehető legjobb szakembert keresik, aki képes tökéletesen végezni a munkát. Épp ezért azt tanácsolja azoknak, akik épp állásinterjúra készülnek, hogy legyenek magabiztosak, felkészültek, hangsúlyozzák az erősségeiket az interjún. Ne könyörögjenek az állásért, ne féljenek attól, hogy esetleg hibáznak, ne tűnjenek túl kétségbeesettnek.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
-
Lakásbiztosítás: milyen kár ellen véded az otthonod?
A kutatásunkban arra keressük a választ, hogy az olvasóink pénzügyileg hogyan készülnek fel az ingatlanukat érintő káreseményre.