19 °C Budapest

Plusz szabadnapokat kap, aki nem dohányzik

2017. november 2. 13:30

Éves szinten hat plusz szabadnapot ad egy marketingvállalkozás a nem dohányzó munkatársaknak.

Évente hat plusz szabadnappal jutalmazza egy marketingvállalkozás a nem dohányzó munkatársait. Mivel a szóban forgó japán cég irodája a 29. emeleten található, a dohányzóknak legalább 10 percre van szükségük ahhoz, hogy elszívjanak egy szál cigarettát. Az egyik alkalmazott panaszkodott a kollégák munkájának kiesése miatt, ezért vezették be az új intézkedéseket.

"Úgy döntöttünk, a nem dohányzókat jutalmazzuk ahelyett, hogy a dohányzókat büntetnénk" - mondta Macusima Hirotaka, a Piala nevű vállalkozás szóvivője.

Az új intézkedés bevezetése óta négy dolgozó hagyott fel a dohányzással. Ha ez egész évben így marad, hat plusz fizetett szabadnapot kapnak. A Piala cégnél összesen 120-an dolgoznak.

A nem dohányzók védelmét tekintve Japán más ipari országok mögött kullog. Az egészségügyi minisztérium adatai szerint a japán férfiak 28 százaléka, a nők 9 százaléka dohányzik.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
hrdoktor  |  2026.05.18 14:39
Hogyan függ össze a munkáltató cég eredményessége a munkavállalóinak egészségi állapotával, testi-le...
laskainelli  |  2026.05.07 15:40
Van az a pont egy párkapcsolatban, amikor már nem a nagy veszekedések uralják az időt, hanem a csend...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 1. hétfő
Tünde
23. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?