Vajon hol a legjobb a munka-magánélet egyensúlya?
Elárulta Zacher Gábor, kik fogyasztják a legtöbb kokaint Magyarországon
Kedden délután dr. Zacher Gábor az Előadások Napja alkalmából tartott előadást a Kepes Intézetben a különböző tudatmódosító szerekről. Később a toxikológussal készített interjúból pedig az is kiderült, kik használják a legdrágább szereket.
Zacher Gábor egyik legfontosabb üzenete az, hogy merjünk nemet mondani a különböző tudatmódosító szerekre. Ez azonban nem mindig egyszerű, hiszen a szociális minták átöröklődnek. Az interjúban később a budapesti nagyvállalati multik vezetői is szóba kerültek, ugyanis ezekben a körökben használják a legdrágább szereket.
- fogalmazott Zacher Gábor, az egerhirek-hu-nak.
A toxikológus szerint a mai világunk csak a gyors örömszerzésről szól. A nagyvállalati multik vezetői a legjobb autókra, csúcsmobilokra és egy saját titkárnőre vágynak, akivel néha "elszórakozhatnak". És természetesen olyan fizetésre és bónuszra, amiért megéri az embernek harcolni.
Veszélyes is lehet, ha túl sokat dolgozunk
Ahogy a fenti példa is mutatja, akár veszélyes is lehet, ha túl sokat dolgozunk. Hiszen a sok munka miatt felborulhat a megfelelő egyensúly a munka és magánélet között ez pedig komoly stressz forrást jelent, ami életünk mindkét területére nagy hatással van.
A munka-magánélet egyensúlyának megszűnése nagyobb leterheltséget okoz, és az időbeosztás felborulásához, valamint viselkedésbeli változás miatti konfliktusokhoz is vezethet a családban és a munkahelyen egyaránt. Ezek a konfliktusok alapvető kihatással vannak a családi és társas életre, valamint a munkahelyi teljesítőképességre, ezért az egyénnek és a munkáltatónak egyaránt érdeke a munka és szabadidő egyensúlyának fenntartása.
Ha érdekel a téma, akkor olvasd el korábbi cikkeinket:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Extrém hobbikkal vezetik le a stresszt a világ leggazdagabb emberei
Kiderült, miért okoz szívbetegséget a stressz
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
A vállalkozásunk sikere rengeteg dolgon múlhat, nem elég az ötlet, bizony kemény munkát kell fektetni a sikerbe.
Tíz év után ismét megjelenhet Lakatos István Év Gyerekkönyve-díjas meseregénye, a Dobozváros!
-
Több mint 30 ezer tonna élelmiszert mentettek meg a kidobástól
Öt év alatt az élelmiszer-felesleg közel felét hasznosította a Tesco.
-
Fellendült a tőkebevonás a cégeknél
Túlélés, beruházás, felvásárlás – a Hiventures tőkével támogatja.
- Az idén már több mint 20 ezren jutottak át csónakon Nagy-Britanniába
- Hosszú Katinka dühöngött, ezt mondta a jövőjéről
- Megszólalt a magyar erdők felelőse: így dől el a fák sorsa
- Hangoskodni fognak a katonák Budapesten
- Ez lesz a klímaapokalipszis négy lovasa: kihalhat az emberiség
- Életveszélyes időszak kezdődik Magyarországon - figyelmeztet a minisztérium
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


