Óriási fordulat érik a magyar munkaerőpiacon: rengeteg dolgozót érint, sokan örülhetnek neki
Az elmúlt években a munkavégzés paradigmaváltása zajlik világszerte: a munka nem egy konkrét helyhez kötött tevékenység már, hanem bárhol végezhető.
Az elmúlt években a munkavégzés paradigmaváltása zajlik világszerte: a munka nem egy konkrét helyhez kötött tevékenység már, hanem bárhol végezhető.
Szigorú szabályok védik a gyermeket vállaló alkalmazottakat, mégis számos akadály várhatja azokat, akik a szülési szabadság lejártát követően vissza szeretnének térni a munkába.
A 29 éves milliárdos London egyik szegényebb negyedében nőtt fel.
A szakértő szerint ezeknek az előnyöknek köszönhetően a munkáltatók vonzóbbnak bizonyulnak a fiatalabb munkavállalók számára is.
Magánügyekről faggatják a gyermekvédelmi dolgozókat a "kifogástalan életvitel" ellenőrzése miatt. Többek között arra kell válaszolniuk, hova és milyen gyakran járnak szórakozni.
A milliomos vállalkozó szerint nem létezik a munka és magánélet közötti egyensúly.
Hamarosan kezdi a négynapos munkahét kipróbálási időszakát a PwC Magyarország, egyelőre csak a kollégák egy részének.
A nem önfoglalkoztatóként dolgozó hibrid munkavállalók 71%-a állítja, hogy az otthoni munkavégzés legalább részben segíti őket a munka és a magánélet egyensúlyának megteremtésében.
A hibrid munkavégzésnek nincsenek egyértelmű játékszabályai, és a hiányos irányelvek sok kockázatot rejthetnek magukban.
Tekintettel a stabilan magas inflációs környezetre, a versenyképes alapbér mellett az egyéb pénzbeli juttatásokat kínáló munkahelyek a legvonzóbbak.
A nagy stressz és a munka-magánélet egyensúly felbomlása is sokakat állít kihívás elé.
A felnőtt magyarok 75%-a az ébredéstől számítva egy órán belül fellép az internetre, azonban ugyanennyien vágynak vissza a világháló nélküli időkbe –
A jelenlegi gazdasági bizonytalanság új dimenziót nyitott a dolgozók prioritásai és várakozásai terén egyaránt.
Több apaszabadság, a munkaadóknak viszont jelentps plusz terheket jelentenek azok a munkajogi törvények, melyek január első napján léptek életbe.
A technológia 2020-ban gyakorlatilag mentőövként szolgált a vállalatok és munkavállalók számára, ma pedig a jövőnk, a társadalom és az emberi fejlődés alappilléreként tekintünk rá.
Megfogadni általában azt szoktuk, hogy jövőre lefogyunk néhány kilót, elmegyünk valahová, ahová mindig is vágytunk, több időt töltünk a szeretteinkkel. 2023-ban ennél több kell.
A home office elterjedésével egyre nehezebb feladata van azoknak a dolgozóknak, akik szeretnék megtartani a munka és a magánélet közti egyensúlyt.
2021 után idén is útjára indítottuk a Pénzcentrumon a Nagy Boldogságtesztet, melyből kiderül, mennyire boldog, elégedett nép a magyar.
Mivel a dolgozói létszámot tartósan nem lehet a szükséges szintre feltornázni, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) álláspontja szerint más módon kell kezelni a helyzetet.
Kiderült, a fővárosiak egy fikarcnyit sem boldogabbak, mint a Szabolcs-Szatmár-Bereg, vagy a Hajdú-Bihar Megyében élők.